29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دیدار شهردار قم با آیت‌الله یزدی

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار به همراه قائم‌مقام و برخی مدیران و معاونین شهرداری با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله محمد یزدی رئیس این نهاد حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای مقابله با سیلاب در قم و همچنین فعالیت‌های ستاد نوروزی و برنامه‌های خدمات‌رسانی در نیمه شعبان ارائه کرد.

شهردار قم با اشاره به مستندسازی چالش‌های سیلاب در  قم گفت: باید در بخش آب‌های سطحی در شهر کار کنیم و تاب‌آوری شهر در برابر بارندگی شدید را افزایش دهیم که فعلا در حدود ۶ ساعت است و باید به بالای ۲۰ ساعت برسد.

وی با بیان اینکه در سیلاب اخیر نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان به بلوار زائر وارد شد، گفت: با این وجود این، بارندگی اخیر ۱۰‌ها برابر آورده برای شهر قم داشته است.

معاون خدمات شهری شهردار نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه سال گذشته از پنج نقطه شهر مردم با اتوبوس به جمکران منتقل می‌شدند افزود: امسال این امکانات به هشت خط با ظرفیت ۲۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش یافته است و بلوار پیامبر اعظم(ص) نیز مسدود خواهد بود و اختصاص به پیاده‌روی عظیم مردمی دارد.

آیت‌الله یزدی هم با تاکید بر اینکه خدمت به مردم و نظام به خصوص در شهر مقدسی که انقلاب از آنجا شروع شده و ادامه هم ان‌شاءالله از همین‌شهر خواهد بود و چشم دنیا به آن است جلوه ویژه‌ای دارد گفت: شما و همکارانتان دارای تخصص و تعهد هستید و معنای انقلابی بودن را نشان داده‌اید که همین خدمات معنای انقلابی بودن است.

وی ادامه داد: خدمات به شهر قم برگشت به خدمات اسلام و انقلاب است؛ هرچه قم آبرومندانه‌تر دارای مراسمات باشد توان و حاکمیت درست اسلام را نشان می‌دهد