34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

جشن‌های نیمه شعبان رنگ مردمی بگیرد/نمایش معنای انقلابی بودن در خدمات‌رسانی شهرداری به مردم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه رنگ مردمی فعالیت‌های نیمه شعبان به رنگ دولتی آن بچربد گفت: بر عهده روحانیت هم است که مردم ترغیب شوند به احترام بیشتر به این مراسمات.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله محمد یزدی در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری قم، با تاکید بر اینکه خدمت به مردم و نظام به خصوص در شهر مقدسی که انقلاب از آنجا شروع شده و ادامه هم ان‌شاءالله از همین‌شهر خواهد بود و چشم دنیا به آن است جلوه ویژه‌ای دارد، گفت: شما و همکارانتان دارای تخصص و تعهد هستید و معنای انقلابی بودن را نشان داده‌اید که همین خدمات معنای انقلابی بودن است.

وی ادامه داد: خدمات به شهر قم برگشت به خدمات اسلام و انقلاب است؛ هرچه قم آبرومندانه‌تر دارای مراسمات باشد توان و حاکمیت درست اسلام را نشان می‌دهد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه قم به جز مرقد مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران دارای ظرفیت حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و پژوهشی مهم و ارزشمندی است، گفت: واقعا ما از خدمات و فعالیت‌های شهرداری بسیار خوشحال و خرسند هستیم.

وی با بیان اینکه غیر از شب‌های چهارشنبه، مسجد مقدس جمکران میزبان خیل عظیم زائرین در ایام نیمه شعبان است، گفت: هرچه که این مراسم باشکوه‌تر انجام بگیرد در حقیقت تعظیم و تکریم از وجود مقدس حضرت بقیه‌الله(عج) است.

آیت‌الله یزدی با تاکید بر اینکه هر مقدار ظواهر مراسم مربوط به حضرت تجلی بیشتری داشته باشد به مثابه ظهور است، گفت: امروز مسجد مقدس جمکران به یک نقطه مقدس و خاصی تبدیل شده که شاید هیچ‌کس باور نمی‌کرد این مکان اینقدر رشد و عظمت پیدا کند و مورد توجه مردم باشد.

وی با اشاره به حضور مستمر مقام معظم رهبری در مسجد مقدس جمکران افزود: شخصیت‌های معنوی بسیاری به مسجد مقدس جمکران توجه ویژه دارند و ایام ۱۵ شعبان احترام خاص خود را دارد؛ هرچه می‌شود جنبه مردمی جشن‌های نیمه شعبان بیشتر شود و انعکاس بیرونی جشن‌ها به گونه‌ای باشد که مردم این جشن‌ها را برگزار کردند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه رنگ مردمی فعالیت‌های نیمه شعبان به رنگ دولتی آن بچربد، خاطرنشان کرد: بر عهده روحانیت هم است که مردم ترغیب شوند به احترام بیشتر به این مراسمات.

وی با تاکید بر اینکه ملعون‌ترین دولت در دنیا عربستان سعودی است گفت: همینکه به طور رسمی اعلام ارتباط با اسرائیل شده است نشان دهنده ملعون بودن این حکومت است و در نهایت هدف آنها کشور ما است.