24.3 C
شهر مقدس قم
۲۷ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
خدمات شهری واجتماعی

تاکید مدیریت شهری بر مردمی‌سازی جشن‌های نیمه شعبان

معاون خدمات شهری شهردار قم تاکید مدیریت شهری بر مردمی‌سازی جشن‌های نیمه شعبان را مورد توجه قرار داد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در دیدار شهردار و مدیران شهرداری با آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، با بیان اینکه فضاسازی شهری در بهمن‌ماه سال گذشته ویژه نوروز ۹۸ به صورتی ویژه دنبال شد، اظهار کرد: امسال علاوه بر پنج بوستان اصلی، ۲۰ محل مسقف را تعیین و زائران و مسافران نوروزی را به سمت این مکان‌ها هدایت کردیم.

وی از آماده‌سازی نمازخانه‌ها و بسترهای خدمات رفاهی در بوستان‌ها یاد کرد و افزود: هر ساله در اطراف حرم مطهر شاهد کمبود پارکینگ بوده‌ایم اما امسال با اضافه شدن پارکینگ شهید کاظمی با ظرفیتی بیش از هزار و ۳۰۰ خودرو توانستیم شرایط مطلوب‌تری را رقم بزنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: امسال با تلاش نیروهای آتش‌نشان و انجام اقدامات آگاهی‌‌بخش هیچگونه تلفات و خسارتی در میان زائران و مسافران نوروزی نداشتیم.

وی از بارندگی شدید در قم یاد کرد و گفت: مجموعا قریب به ۸۰ میلیمتر بارندگی در دو نوبت در ایام نوروز داشتیم و سیل مسیر رودخانه قم را تهدید می‌کرد به همین علت شهرداری با مشارکت دستگاه‌ها نسبت به تخلیه این محدوده اقدام کرد.

سامع با اشاره به انجام عملیات‌های اضطراری برای جلوگیری از ورود سیلاب به شهر مطرح کرد: هر چند ورود سیلاب به رودخانه نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان به آسفالت، فضای سبز، علائم ترافیکی، جداول و نرده‌های بلوار زائر آسیب زد اما طی مدت سه روز لوازم اضافی رودخانه و گل‌ولای به خارج انتقال داده و تعمیر آسفالت نیز دنبال شد.

وی با بیان اینکه آب‌گرفتگی‌های سطح شهر گریز‌ناپذیر است افزود: تلاش بر این است که هرچه سریع‌تر آب‌گرفتگی‌ها رفع شود.

معاون شهردار قم با اشاره به ضرورت مردمی‌سازی فعالیت‌های نیمه شعبان اظهار کرد: در حوزه آذین‌بندی‌ها خصوصا در مناطق یک، هفت و چهار تلاش شده تا مشارکت ویژه با مردم شود تا جلوه مناسبی در شهر برقرار شود.

وی ادامه داد: در خصوص مسجد مقدس جمکران هم بیش از ۲۰۰ هکتار پارکینگ آماده شده و برای راهپیمایی بلوار پیامبر اعظم(ص) هم تمهیداتی داشتیم و چون مسیر به طور کامل در اختیار مردم است شاهد حضور باشکوه مردم باشیم.

سامع با اشاره به ضرورت دعوت مردم به اتفاق مهم راهپیمایی ایام نیمه شعبان خاطرنشان کرد: امیدواریم این اتفاق آغاز حرکت معنوی بزرگی در نیمه شعبان باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی تمهیدات خوبی اندیشیده شده است گفت: از اقصی نقاط شهر اتوبوس‌ها به سمت حرم مطهر حرکت می‌کنند و برنامه‌ریزی شده که زائرین هم با استفاده از نقشه‌های راهنما مسیرهای مشخصی برای دسترسی به مسجد مقدس جمکران داشته باشند.

سامع با اشاره به فعالیت هشت ستاد اطلاع‌رسانی و پنج ایستگاه راهنمای زائر در محدوده مسجد مقدس جمکران افزود: تلاش داریم در حوزه ستاد گمشدگان هم به طور ویژه خدمات رسانی انجام دهیم.