28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

تسهیل در پیاده روی زائرین در بلوار پیامبر اعظم(ص) همزمان با مراسم نیمه شعبان

معاون خدمات شهری شهرداری قم در دیدار با آیت الله وحید گزارش اقدامات نوروزی ، مقابله با سیلاب و برنامه های مراسم نیمه شعبان را بیان کرد.

سید امیر سامع ظهر امروز در دیدار شهردار و مدیران شهرداری قم با  آیت‌الله العظمی وحید خراسانی،‌ گفت: از چند ماه قبل از پایان سال، فعالیت‌هایی را برای ایام نوروز آغاز کردیم و تشکیل ستادهای نوروزی را در دستور کار قرار دادیم.

وی در ادامه گفت: در نیمه اول ماه فروردین دو مرحله بارندگی شدید را در شهر قم شاهد بودیم که خوشبختانه سیلاب تلفات جانی برای شهروندان و زائرین شهر قم به همراه نداشت.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص جلوگیری از سیلاب و اعزام نیروهای متخصص و آتش نشان به مناطق زلزله زده استان لرستان ، گفت: در نیمه اول ماه فروردین دو مرحله بارندگی شدید را در شهر قم شاهد بودیم که خوشبختانه سیلاب تلفات جانی برای شهروندان و زائرین شهر قم به همراه نداشت و در خصوص مقابله با سیلاب هم از سال‌های گذشته بحث لایروبی انهار و انتقال آب‌های سطحی را داشتیم.

 معاون خدمات شهری شهردار قم با اعلام آمادگی کامل برای برگزاری جشن های نیمه شعبان عنوان کرد: پیش بینی می کنیم حدود ۲٫۵ تا سه میلیون زائر در ایام نیمه شعبان به شهر قم وارد خواهند شد .

معاون شهردار قم در پایان گفت: برای نیمه شعبان ۲۰۰ هکتار پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران به همراه نمازخانه و سرویس بهداشتی در تمامی ورودی و خروجی پارکینگ‌ها  تعبیه شده است و بلوار پیامبر اعظم (ص) نیز از صبح روز شنبه ۳۱ فروردین تا صبح یکشنبه اول اردیبهشت (نیمه شعبان) به روی تمامی وسایل نقلیه مسدود خواهد بود تا پیاده روی‌ها در طول این ۲۴ ساعت به راحتی انجام پذیرد.