27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پایانه‌ها

آمادگی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم جهت خدمات رسانی به زائرین نیمه شعبان

مدیرعامل سازمان پایانه­ های مسافربری شهرداری قم از آمادگی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم جهت خدمات رسانی به زائرین نیمه شعبان خبر داد.

رضا پوریا فر مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم گفت: با توجه به حضور میلیونی عاشقان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) در ایام نیمه شعبان به قم و مسجد مقدس جمکران، سازمان پایانه­ های مسافربری شهرداری قم همه ساله میزبان عده کثیری از این زائرین می­ باشد که تمهیدات لازم جهت استقبال از آنها صورت گرفته است.

رضا پوریافر با اشاره به اینکه زائرین حرم مطهر در این ایام به پارکسوار شمالی رجوع می­ کنند افزود: در حدود ۷۰۰ جایگاه  پارک اتوبوس در پارکسوار مهیا می­ باشد و امکانات لازم اعم از سرویس بهداشتی، نمازخانه و مجتمع خدمات رفاهی جهت رفاه حال زائرین مهیا می­ باشد.

وی ابیان کرد: در این ایام همه روزه  بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور زائرین و مسافرین مراسم جشن باشکوهی همراه با پذیرایی در مسجد رسول اکرم(ص) در پایانه مرکزی برپا می­ باشد.

مدیرعامل سازمان پایانه­ های مسافربری شهرداری قم با اشاره به بازدیدهای میدانی صورت گرفته و جلساتی را با حضور پرسنل سازمان و مدیران شرکت­های حمل و نقل تشکیل داده است،تصریح کرد:  نقاط ضعف و قوت را بررسی و کلیه پایانه­ ها و پارکسوارها در این ایام به صورت شبانه روزی در امر جابه جایی مسافر خدمات رسانی می­ کنند.

رضا پوریافر ادامه داد: در کنار خدمات به زائرین برنامه­ های فرهنگی نیز در این ایام اعم از برپایی نماز جماعت، برپایی ایستگاه صلواتی، توزیع بسته های فرهنگی، پاسخ گویی به مسائل شرعی و آذین بندی پایانه­ ها و پارکسوار ها برنامه ریزی شده است.