37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان اتوبوسرانی

۱۹۹ دستگاه اتوبوس زائرین را رایگان به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ۱۹۹ دستگاه اتوبوس زائرین را در ایام نیمه شعبان به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ۱۹۹ دستگاه اتوبوس زائرین را رایگان در ایام نیمه شعبان به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند.

به گزارش شهرنیوز، یزدی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم ویژه ایام نیمه شعبان با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان اتوبوسرانی برای پیش‌بینی خطوطی ویژه برای انتقال زائرین به مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: با توجه به اینکه همچون سال گذشته رویکرد ویژه‌ای در راستای کاهش تردد خودروهای شخصی در محدوده مسجد مقدس جمکران در نظر گرفته شده پیش‌بینی لازم برای آماده باش ناوگان اتوبوسرانی را انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در خصوص تامین مسیرهای ویژه اتوبوس در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: همچون سال گذشته از نقاط مختلف شهر خصوصا محدوده مسجد مقدس جمکران زائرین با ناوگان ویژه نیمه شعبان به مسجد مقدس جمکران منتقل خواهند شد.

یزدی با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۸ دستگاه اتوبوس در خط جمکران داشتیم که هزار و ۹۹۷ سرویس ارائه شده است افزود: طبق استاندارد صندلی‌ها ۹۹ هزار و ۸۵۰ نفر جابجا شده که قطعا با جمعیت ایستاده بیش از ۱۵۹ هزار نفر جابجایی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به پیش‌بینی هشت خط ویژه برای انتقال زائرین از سطح شهر به سمت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد:به دنبال این هستیم که اتوبوس‌های جدید که بالغ بر ۱۰۲ مورد است را به مرحله خدمت‌رسانی برسانیم و در سطح شهر و همچنین مسیر جمکران مردم از این امکانات استفاده کنند.

یزدی با بیان اینکه تلاش داریم اتوبوس‌های جدید را نیز فعال کنیم،اضافه کرد: امسال با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای خدمات‌رسانی ۱۰۲ دستگاه اتوبوس جدید در ایام نیمه‌شعبان،با توجه به اضافه شدن این اتوبوسها، در مجموع  ۳۵۰ دستگاه اتوبوس خدمات‌رسانی به مردم در سطح شهر و انتقال مردم به جمکران را به عهده خواهند داشت .