30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

پیش‌بینی مسیرهای ویژه ترافیکی برای دسترسی به مسجد جمکران

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از پیش‌بینی مسیرهای ویژه ترافیکی برای دسترسی به مسجد جمکران در ایام نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک در جلسه ستاد تسهیلات زائرین ویژه ایام نیمه شعبان، با اشاره با امکان وقوع گره ترافیکی سنگین در محدوده میدان ولیعصر(عج) اظهار کرد: تدبیری که در این زمینه پیش‌بینی شده این است که بار ترافیکی که از طرف میدان ۷۲ تن وارد می‌شود را از طریق برش گاردریل‌ها به سمت بلوار خلیج‌فارس و کوچه‌ چوب‌بری‌ها منحرف کنیم تا بلوار در بخشی از مسیر یکطرف شده و بار ترافیکی کمتری به خود بگیرد.

وی گفت: از میدان ۷۲ تن و عوارضی هم با توجه به اینکه بیش از ۶۰ درصد مسافرین از این محدوده هستند، با اطلاع‌رسانی اکثر مسافرین به سمت شهرک لبن هدایت خواهند شد تا کمترین بار ترافیکی را در بلوار امام علی(ع) داشته باشیم.

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اضافه کرد: اگر حجم ترافیک در محدوده بلوار امام علی و میدان ولیعصر سنگین شود قطعا به میدان ۷۲ تن پس خواهد زد و به نوعی ورودی اصلی شهر قفل می‌شود و در این زمینه تلاش داریم این اتفاق رخ ندهد.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش باران در شب و روز نیمه شعبان خاطرنشان کرد: دو سناریو در این زمینه پیش‌بینی شده است برای اینکه در صورت بارندگی شاید نشود از بسیاری از پارکینگ‌ها استفاده شود، بدنه بلوار حضرت خدیجه و بلوار پیامبر اعظم در باند برگشت را برای پارکینگ آماده خواهیم کرد تا مردم با اتوبوس‌ها به مسجد مقدس جمکران منتقل شوند.

نیک گفت: امسال اتوبوس‌ها در ترافیک کمتری نسبت به سال گذشته قرار خواهند گرفت چراکه مسیر آنها از پارکینگ شرقی به سمت میدان معلم جداسازی خواهد شد و تا مسجد مقدس جمکران مسیر مجزا خواهد بود تا مشکلی در تردد نباشد و باید اطلاع‌رسانی گسترده انجام شود تا حداقل مردم قم کمتر از خودرو شخصی استفاده کنند و تراکم خودرو در محدوده جمکران کمتر باشد.