40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و راهور برای مدیریت پارکینگ‌ها در نیمه شعبان

معاون شهردار قم از استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و راهور برای مدیریت پارکینگ‌ها در نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات زائرین ویژه ایام نیمه شعبان، با اشاره به لزوم به روزرسانی و اصلاح نقشه‌های محدوده مسجد مقدس جمکران و نهایی‌سازی این نقشه اظهار کرد: ما باید حداکثر استفاده را از مساحت پارکینگ‌های مسجد مقدس جمکران انجام دهیم و اگر نیاز به اصلاح ورودی‌ها و خروجی‌ها است باید این کار هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی گفت: در برخی پارکینگ‌ها دیوارهایی داریم که همین دیوارها باید برای پرکردن پارکینگ‌ها مدیریت شود و اجازه داده نشود این دیوارها برای پرکردن پارکینگ‌ها مشکل‌ساز شود.

معاون شهردار قم با اشاره به پیش‌بینی مشارکت ۱۵۰ نفر از نیروهای بسیجی و ۱۵۰ نفر از نیروهای راهور برای مدیریت پارکینگ‌ها و هدایت مردم به آنها خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ایجاد گره‌های ترافیکی به دلیل تجمع در ورودی‌های پارکینگ‌ها است که نیاز است این مساله به درستی مدیریت شود.

وی با اشاره به لزوم آماده‌سازی و نظارت بر خدمات‌رسانی مطلوب سرویس‌های بهداشتی در محدوده مسجد مقدس جمکران افزود: تمام تلاش مدیریت شهری امسال بر این است که خدمات بهتری نسبت به سال گذشته به مردم ارائه شود.

سامع بیان کرد: امسال  پیشنهاد داده‌ایم بلوار پیامبر اعظم اختصاصا به عنوان مسیر راهپیمایی مورد استفاده قرار گیرد که چنانچه این اتفاق انجام پذیرد، باید اطلاع‌رسانی کامل صورت گیرد تا تردد خودرو به سمت این بلوار صورت نگیرد و به همین خاطر باید راهپیمایی در این مسیر پررنگ‌تر اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه امسال در ایام نوروز با استفاده از بستر وای‌فای بسته اطلاع‌رسانی در اختیار مردم قرار می‌گرفت گفت: برای ایام نیمه شعبان نیز باید این امکان فراهم شده تا مردم بتوانند روی گوشی‌های همراه خود از اطلاعات، شامل نقشه‌ها، اطلاعات شهری و غیره بهره‌مند شوند.