35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

ثبت ۱۶۰ درخواست برای راه‌اندازی ایستگاه صلواتی در نیمه شعبان

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از ثبت ۱۶۰ درخواست برای راه‌اندازی ایستگاه صلواتی در نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین ویژه نیمه شعبان، با بیان اینکه امسال برنامه‌های خدمات رسانی در نیمه شعبان را با ۱۰ کمیته و هشت ستاد در دستور کار قرار داده‌ایم اظهار کرد: تلاش داریم بتوانیم امسال هم به خوبی مدیریت جامع و کامل مراسم نیمه شعبان را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ستادهای مناطق همچون گذشته در ایام نیمه شعبان فعال خواهند بود خاطرنشان کرد: محل ستادها همچون گذشته خواهد بود و البته امسال تمرکز ستادها بیشتر بر پارکینگ‌های محدوده مسجد مقدس جمکران خواهد بود.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به وسعت بالای پارکینگ‌های محدوده مسجد مقدس جمکران افزود: این وسعت در بسیاری از موارد مشکل‌ساز است که نیاز به بازنگری دارد تا بتوانیم خدمات‌ مطلوب‌تری به زائرین ارائه کنیم.

وی با اشاره به هماهنگی با سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم و هلال احمر برای مدیریت ایمنی مردم تصریح کرد: با توجه به اینکه ۱۶ پارکینگ و پارکسوار در محدوده جمکران آماده خواهد شد باید اطلاع‌رسانی دقیق‌تری به مردم صورت گرفته و در این راستای باید شماره‌گذاری دقیق‌تر و خواناتر صورت گیرد.

میرهادی با تاکید بر اینکه مسیرهای پارکینگ‌ها و پارکسوارها باید محدود به مسجد مقدس جمکران شود افزود: در خصوص پارکسوار شمالی هم باید سازمان پایانه‌ها بحث کنترل و نظارت مستمر و نظافت را در دستور کار داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای کارآیی بهتر ستاد گمشدگان در محدوده مسجد مقدس جمکران گفت: سال های قبل در این زمینه مشکلاتی داشتیم که امیدواریم امسال بتوانیم به نتیجه مطلوب تری دست پیدا کنیم.

میرهادی به ثبت بیش از ۱۶۰ درخواست برای راه‌اندازی ایستگاه صلواتی در ایام نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: مسائل ترافیکی در جانمایی این ایستگاه‌ها در نظر گرفته خواهد شد.