35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شهردار قم با آیت الله العظمی سبحانی دیدار کرد

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم با آیت‌الله العظمی سبحانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد به همراه برخی مدیران و معاونین شهرداری با حضور در موسسه امام صادق علیه السلام، با حضرت آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهردار قم در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از رهنمون‌های این مرجع شیعیان با مجموعه مدیریت شهری گفت: امیدواریم  خداوند متعال توفیق و امکان بهره‌مندی از  بیانات و الطاف حضرتعالی را برای ما میسر گرداند.

سیدامیر سامع معاون شهردار قم نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات نوروزی شهرداری قم اظهار کرد: سعی کردیم که فضای شهر قم را آماده  برای استقبال از زائرین در ایام نوروز کنیم، فضاسازی شهری و نصب پرچم‌ها در آن ایام صورت گرفت تا شهر قم برای زائرین جذاب باشد.

وی ادامه داد: پنج بوستان شهر قم را برای استراحت زائرین آماده کردیم و در این بوستان‌ها سرویس بهداشتی و نمازخانه و بقیه امکانات فراهم شد تا زائرین بتوانند استراحت شبانه داشته باشند.

آیت‌الله العظمی سبحانی نیز نیمه شعبان را شعار شیعه دانست و تصریح کرد: برگزاری جشن‌های نیمه تعظیم شعائر است و در ایام نیمه شعبان شاهد حضور میلیونی زائرین در قم هستیم، اگر به خوبی از این زائرین پذیرایی کردیم، آنها مبلغانی برای نظام اسلامی و شهر قم خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار سازنده یکی از شعارهای خوب شیعه است که نظیری در دنیا ندارد، این انتظار مایه افتخار شیعه است.