32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

دیدار شهردار قم با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور

دکتر سقائیان‌نژاد به همراه جمعی از مدیران شهرداری با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار کرد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد به همراه علیرضا قاری قرآن معاون فنی عمرانی، عباس ذاکریان معاون حمل و نقل و ترافیک، غلامرضا جانقربان معاون معماری و شهرسازی و دیگر مدیران و معاونین شهرداری ظهر امروز با آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار سید امیر سامع معاون خدمات شهری گزارشی از عملکرد یک ماه اخیر ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم در ایام نوروز و پذیرائی از زائرین و مسافرین شهر مقدس قم و همچنین اقدامات مدیریت بحران و کنترل سیلاب اخیر ارائه داد.

بعد از گزارش معاون خدمات شهری، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: نگاه مردم نسبت به شهرداری مثبت و حرکت نرم افزاری شهرداری کاملاً ملموس است؛ امیدوارم که با این همیّت و تلاش، شهرداری به عنوان یک نهاد فعال و پویا جهت خدمت به مردم قدم بردارد.

وی در ادامه گفت: کشور ما تقریباً هر سال از طریق زلزله و سیل در حال آسیب دیدن است، قطعاً همه دستگاه‌ها از جمله شهرداری مسئول هستند و مهم‌ترین کار پیش بینی و پیشگیری است. اگر مردم هم پیشگیری می‌کردند شاید خسارت به این شکل نبود و مردم هم باید همکاری کنند.

شهردار قم نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه توسعه آسفالت معابر و زیباسازی شهر به همراه محرومیت‌زدایی از اولویت‌های مهم امسال شهرداری قم به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: البته محرومیت زدایی به صورت آنی امکان پذیر نیست و شهرداری برنامه‌هایی را به مرور اجرایی خواهد کرد.

دکتر سقائیان‌نژاد همچنین از برنامه‌های ویژه شهرداری قم برای ایجاد شهری سبز و افزایش سرانه فضای سبز شهری خبر داد و افزود: ظاهر و نمای شهری مخصوصاً در ورودی‌های شهر مهم هستند و طرحهایی برای بهبود ورودی‌های قم در دست اقدام خواهیم داشت.