33.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه را محکوم کرد

شهردار قم در پیامی اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه را محکوم کرد.

به گزارش شهرنیوز،‌ دکتر سیدمرتضی سقائیان نژاد با صدور پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه،‌ میلاد باسعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، اقدام رئیس جمهور آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

مقام معظم رهبری مد ظله العالی:

«سپاه پاسداران انقلاب اسلامى براى دفاع از انقلاب، تمامیّت انقلاب و هدف هاى انقلاب و براى مقابله با دشمنان انقلاب به وجود آمده است. انقلاب هرچه دشمن دارد و دشمنى دارند، به‌طور طبیعى در مقابل سپاه پاسداران صف بسته‌اند و حضور دارند؛ چون پاسدارِ انقلاب است.»

شجره طیبه انقلاب اسلامی،‌ به تمام تقسیم‌بندی‌های بر پایه قدرت و زورگویی در دنیا پایان داد و حق و عدالت و انسانیت را در صدر تقسیم‌بندی‌های عالم نشاند؛‌ انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم برپایه مبانی اسلامی و در مسیر آزادی‌خواهی،‌ استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی شکل گرفت و در ذیل آن نهادهای والایی چون سپاه پاسداران برای حفظ و حراست از این آرمان‌ها و اهداف تشکیل شدند.

انقلاب شکوهمند اسلامی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان،‌ زورگویان و سلطنت‌طلبان عالم بود که به بهانه قدرت‌های مادی خود،‌ استثمار عالمیان را سرلوحه قرار داده بودند،‌ اما این انقلاب الهی به رهبری پر از معنویت معمار کبیرش امام خمینی رضوان الله علیه با ندای بیداری و آزادی‌خواهی سر برآورد تا معیارهای مادی تقسیم‌بندی در دنیا به معیارهای الهی و معنوی تبدیل شود؛‌ به همین خاطر بود که مادی‌گرایان و قدرت‌طلبان به سردمداری آمریکای جنایتکار از همان ابتدا مقابله نظامی،‌ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را با نظام اسلامی در پیش گرفتند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نخستین نهادهایی است که با پیروزی انقلاب،‌ با تدبیر الهی امام راحل رضوان الله علیه تشکیل شد تا حافظ آرمان‌های آزادی‌‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه باشد. کارنامه درخشان این نهاد در تاریخ انقلاب در مبارزه با توطئه‌های دشمنان و ترورهای ابتدای انقلاب،‌ نقش آفرینی گسترده در دوران دفاع مقدس،‌ حفظ و حراست از تمامیت ارضی کشور، دفاع از مرزها، جهاد علمی،‌ اقتصادی و فرهنگی، دفاع از جریان بیداری اسلامی و مظلومان عالم در سوریه،‌ لبنان،‌ فلسطین،‌ عراق،‌ یمن و دیگر کشورهای جهان بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

سپاه بدون شک موثرترین و پرکارترین نهاد در دنیا در مبارزه با تروریسم جهانی خصوصا در منطقه خاورمیانه بوده است و شهدای عظیم الشان مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام نمادها و جلوه‌های بارز این نقش‌آفرینی در سال‌های اخیر هستند. ریشه‌کن ساختن گروه منحوس و خون‌خوار داعش که دست‌پرورده قدرت‌طلبان آمریکایی و مزدوران آنها در منطقه بودند،‌ اثری پررنگ در کارنامه این مجموعه انقلابی و الهی است که در راستای لبیک به ندای مظلومان عالم در عراق و سوریه و حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا صورت گرفت.

اقدام رئیس‌جمهور و دولت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه، با این همه نمایش لبیک به ندای مظلوم و مبارزه با تروریسم نه تنها اثری در اقدام و تلاش این مجموعه برای مبارزه با مزدوران و ظالمان عالم ندارد،‌ بلکه تلاشی مذبوحانه و بی‌اثر در راستای تخریب و نمایش جلوه‌ای تروریست‌مآبانه از پاسداران انقلاب و اسلام است.

با این اقدام،‌ مردم دنیا و منطقه، امروز بیش از گذشته بر حمایت آشکار آمریکای جنایتکار از تروریست‌ها صحه می‌گذارند،‌ چراکه تلاش‌های بی چون و چرای پاسداران اسلام خارج از مرزهای کشور را برای دفاع از ندای مظلوم دیده‌اند و خون‌های ریخته شده جوانان و عاشقان خدا و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به نظاره نشسته‌اند.

اینجانب به نمایندگی از خادمان شهر کریمه اهل بیت علیهم السلام در مجموعه مدیریت شهری قم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی،‌ دفاع مقدس و شهدای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام،‌ با تاکید بر اینکه تمام مردم ایران به تبعیت از شهدای کربلا دلداده و همراه و پاسدار اسلام،‌ قرآن و انقلاب هستند و از هیچ کاری برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام دریغ نمی‌کنند،‌ اقدام آمریکای حامی تروریست در تروریستی خواندن نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت محکوم کرده و اعلام می‌دارم که این اقدام آمریکا نه تنها مردم را از پاسداران اسلام و سپاهیان انقلاب دور نمی‌کند بلکه گامی در راستای گسترش افکار آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه و مبارزه با تروریست‌های واقعی در دنیا است.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

۲۰فروردین ماه۱۳۹۸