31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

آمادگی مطلوب شهرداری برای برگزاری باشکوه جشن‌های نیمه شعبان/تقدیر ویژه رییس و اعضای شورای شهر قم از اقدامات کارشناسانه شهرداری قم در خدمات نوروزی و کنترل صحیح بحران

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم، آمادگی مطلوب شهرداری برای برگزاری باشکوه جشن‌های نیمه شعبان را مورد تاکید قرار داد.

 مجتبی سبحانی ثابت دوشنبه شب در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، با تاکید بر فعالیت‌های رضایت‌بخش و قابل تقدیر خدمات شهری شهرداری قم در استقبال از فصل بهار و مدیریت سیلاب و بارندگی اظهار کرد: با آغاز بارندگی‌ها تمام مسافران نوروزی در پارک و بوستان‌ها به مکان‌های مسقف منتقل شدند.

وی با بیان اینکه با رصد دقیقی که از سیلاب در قم انجام شد، سیل در بلوار زائر و قمرود با بهترین حالت کنترل و مدیریت شد تصریح کرد: خط قرمز شهرداری این بود که سیلابی وارد شهر نشود که با مدیریت و برنامه‌ریزی‌های دقیق این اتفاق در شهر قم افتاده و مشکل خاصی برای شهروندان ایجاد نشد.

عضو شورای شهر قم با تاکید بر آمادگی‌های مطلوب شهرداری قم برای برگزاری با شکوه نیمه شعبان گفت: آسیب شناسایی‌های سال گذشته در برگزاری نیمه شعبان انجام‌شده است.

وی با اشاره به فعالیت تاکسی زائر در قم افزود: این طرح پس از نوسازی ناوگان فرسوده عملیاتی می‌شود و در حال انجام مراحل اجرایی آن هستیم.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم با بیان اینکه از میراث فرهنگی در حال پیگیری برای اجرای این طرح هستیم، افزود: برای اجرای طرح تاکسی زائر به برخی هتل‌های بزرگ تعدادی تاکسی می‌دهیم تا به حمل و نقل مسافران بپردازند.

وی ادامه داد: در اجرای طرح تاکسی زائر ایستگاه‌هایی نیز در اطراف حرم مطهر برای جابجایی زائران و مسافران در نظر گرفته می‌شود.