32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

میزان تخریب بلوار زائر قم در سیلاب دور از انتظار بود

شهردار قم گفت : پس از سیلاب اخیر ، اقدامات برای بازگشایی بلوار زائر (مسیر رودخانه قمرود) صورت گرفت و فکر نمی کردیم ، سیلاب با این عمق این بلوار را تخریب نماید.

شهردار قم در جلسه شورای مدیریت بحران قم، افزود: اکیپ های متعددی تعیین شد تا بلافاصله پس از فروکش سیلاب ، بلوار زائر ترمیم شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: قسمت هایی از بلوار زائر باید آسفالت می شد که این کار در بخش هایی انجام شده و سایر مناطق نیز با سرعت در حال انجام است.

مسیر رودخانه قمرود از اوائل دهه ۸۰ شمسی برای آمد و شد خودروها و کاهش ترافیک هسته مرکزی قم مهیا شد و در سال های گذشته به صورت بلوار در ۲ مسیر حدود هشت کیلومتری طراحی شده است.

وی ادامه داد: خسارت های وارد شده به بوستان های امام رضا(ع) و غدیر نیز در حال ترمیم است تا آثار تخریب سیلاب از بین برود.

سقاییان نژاد در ادامه با اشاره به خدمات شهرداری برای کمک به سیل زدگان استان لرستان گفت: تاکنون ۴۰ تَن از نیروهای شهرداری از جمله خدماتی، راننده و آتش نشان به همراه ۱۵ دستگاه انواع ماشین آلات به شهرستان پلدختر اعزام شده اند و تا به مردم این شهرستان کمک نمایند.

وی با اشاره به در پیش بودن نیمه شعبان، خاطرنشان کرد: آمادگی شهرداری برای خدمات رسانی به زائران در اولویت است تا با بهترین امکانات از زائران نیمه شعبان پذیرایی شود.