34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

چالش های وقوع سیل در قم مستند سازی شد

شهردار قم با اشاره به تدوین و احصاء نقاط ضعف استان در بروز حوادث طبیعی به ویژه سیل در شهر قم گفت : مستندات سازی چالش های مرتبط با سیل در حال تدوین است.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که در تالار معصومیه فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: آمادگی شهرداری قم در برابر بروز سیلاب در دو هفته آینده تقویت می‌شود.

وی با تأکید بر خسارت‌های عمیق سیلاب اخیر در قم به تأسیسات و محورهای مواصلاتی افزود: سیلاب اخیر در بلوار زائر خسارت‌های شدید به رودخانه قم زده است، ترمیم و تعمیر بلوار زائر و دیگر آثار تخریب سیل در حال انجام است.

شهردار قم با اشاره به تدوین و احصاء نقاط ضعف استان در بروز حوادث طبیعی به‌ویژه سیل در شهر قم تأکید کرد: مستندات سازی چالش‌های مرتبط با سیل در حال تدوین است.

سقائیان نژاد کمک‌رسانی شهرداری قم به استان لرستان را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: بیش از ۴۰ نفر از نیروهای خدمات شهری و ۱۵ دستگاه خودروی آتش‌نشانی به شهر پلدختر اعزام‌ شده و مشغول خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده است.

وی با اشاره به نزدیکی جشن‌های نیمه شعبان عنوان کرد: با توجه به نزدیکی نیمه شعبان از ۱۰ روز قبل ستاد ویژه در شهرداری قم تشکیل‌شده و مراحل برگزاری باشکوه این جشن بزرگ دینی را آماده‌سازی می‌کند.

شهردار قم با تأکید بر آمادگی شهرداری قم در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان اضافه کرد: شهرداری تمام ظرفیت‌ها و توان‌های خود را برای امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده و همچنین جشن‌های نیمه شعبان روی کار خواهد آورد.