23.2 C
شهر مقدس قم
۲۴ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار مرکز مدیریت بحران

اختصاص بخشی از امکانات شهرداری برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده لرستان

مدیر پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم گفت:‌۴۰ نفر نیروی انسانی و بالغ بر ۱۵ دستگاه خودرو برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده لرستان از سوی شهرداری اختصاص یافته است.

به گزارش شهرنیوز،‌علی اکبر رحیمی با بیان اینکه به محض اینکه بحث سیلاب در منطقه لرستان اتفاق افتاد با دستور شهردار قم، قرار شد در حد توان اقدامات امداد رسانی از سوی شهرداری در منطقه صورت گیرد.

وی گفت:‌ با وجود اینکه شهر قم هم درگیر مساله سیل بود اما ضمن حفظ شرایط در قم، ۴۰ نفر نیروی انسانی به همراه ماشین های آتش‌نشانی،‌ راننده و نیروهای کارگری به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مجموعا ۱۵ دستگاه خودرو برای امدادرسانی و انتقال کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان اختصاص یافته است افزود: ۴ دستگاه کامیون،‌ ۲ دستگاه خودرو سنگین آتش نشانی،‌ یک دستگاه خودرو سبک پیشرو آتش نشانی، ۵ دستگاه پمپ به جز ناوگانی که هفته گذشته به منطقه لرستان اعزام شده آماده امداد رسانی هستند.

مدیر پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به در اختیار گذاشتن تبلیغات شهری برای جلب کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان تصریح کرد: شهرداری در در ستاد مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان عضویت دارد و فعالیت‌های لازم برای امدادرسانی و کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده را انجام می‌دهد.

وی اذعان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه تعدادی از نیروها هفته گذشته به منطقه اعزام شده‌اند برنامه‌ریزی برای تغییر شیفت‌ها در حال انجام است که بخشی از نیروها امروز اعزام می‌شوند.