28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تعمیرات و ترمیم خسارات ناشی از سیلابهای شهر، به سرعت در حال انجام است

با وجود اینکه نام قم در فهرست ۲۰ شهر سیل زده کشور قرار دارد، خدمات، تجهیزات و نیروی متخصص شهرداری قم به استان لرستان نیز اعزام شده اند.

دکتر سقائیان نژاد با ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته و آزمون موفق شهرداری قم در بارندگی های اخیر، مدیریت بحران و همکاری تمامی ادارات و نهادهای مربوطه را عامل این موفقیت دانست.

شهردار قم  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم در تالار معصومیه فرمانداری ، در خصوص بارندگی های اخیر و جلوگیری و هدایت سیلاب در شهر قم سخن می گفت افزود: تعمیرات و ترمیم خسارت های ناشی از سیلابهای شهر ، به سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه شهرداری قم پشتیبان دستگاههای امداد رسان در مناطق سیل زده است،در خصوص مقابله با سیل در استان لرستان افزود: با توجه به  نیاز و حجم سیلاب در همان ساعت ابتدایی امدادرسانی، ۴۰ نیروی فنی و متخصص از شهرداری قم به همراه ۱۵ دستگاه ماشین آلات و همچنین تجهیزات مناسب برای خدمات رسانی به سیل زندگان منطقه پلدختر در  استان لرستان اعزام شدند و شهرداری پشتیبان دستگاههای امداد رسان در مناطق سیل زده است و در این زمینه با استانداری قم هماهنگ هستیم و شهرداری قم از هیچ اقدامی برای خدمت رسانی به مردم مناطق سیل زده فروگذار نخواهد گرد.

شهردار قم با توجه به درخواست های مردم در خصوص بازگشایی بلوار زائر و کاهش مشکلات تردد و ترافیک در مرکز شهر بیان داشت:مسیر بلوار زائر به منظور کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر پس از تعمیرات اولیه بازگشایی و سایر تعمیرات همزمان در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به وضعیت بلوار زائر اظهار کرد: مسیر این بلوار پس از به پایان رسیدن سیلاب ها ترمیم شد و بلوار از روز گذشته به روی مردم باز کردیم تا مردم مشکلی در زمینه رفت و آمد در بلوار زائر نداشته باشند.

وی افزود: تخریب در این بلوار فرا تر از پیش بینی ها  بود  و مستند سازی لازم در این زمینه صورت گرفته است.

شهردار قم در ادامه افزود: مقدمات برای ارائه خدمات به زائرین در ایام نیمه شعبان همچون سالهای گذشته فراهم شده است و شهرداری قم پیش بینی های لازم جهت برگزاری شایسته، با جلوه و پر ابهت برنامه های نیمه شعبان را اندیشیده است.