33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پایانه‌ها

جابجایی ۱۳۵ هزار نفر از پایانه های مسافربری شهرداری قم در ایام نوروز

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم گفت: در نوروز امسال بالغ بر ۱۳۵۰۰۰ نفر مسافر از پایانه ها و پارکسوارهای سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم جابجا شدند.

رضا پوریا فر با اعلام این خبر اظهار داشت: در نوروز امسال با سرویس دهی ۹۸۱۶ تعداد دستگاه اتوبوس، مینی بوس و تاکسی برون شهری تعداد ۱۳۵۰۰۰ نفر مسافر از پایانه ها و پارکسوارهای این سازمان جابجا شدند که این آمار از ۲۵ اسفند ماه الی ۱۶ فروردین سال جاری می باشد که نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: ستاد خدمات رسانی به مسافرین نوروزی از ۱۵ اسفند ماه شروع به فعالیت نمود و با تقسیم وظایف تا پایان تعطیلات بصورت آماده باش در خدمت زائرین و مسافرین شهر کریمه اهل بیت (س) بود.

رضا پوریافر با اشاره به خدمات رسانی سازمان در روزهای پایانی تعطیلات در امر جابجایی مسافر بیان داشت: در کنار آن بوستان پایانه مرکزی را در اختیار شهروندان عزیز در روز ۱۳ فروردین قرار دادیم که علاوه بر آلاچیق های موجود اجازه نصب چادر را در این روز در بوستان بلامانع اعلام نمودیم و همشهریان و مسافرین از خدمات بوستان پایانه بهره مند شدند.

وی اظهار داشت: در ایام بارندگی تخلیه پارکسوار شمالی در بستر رودخانه با بیش از ۴۰۰ دستگاه ماشین سبک و سنگین جهت جلوگیری از بروز حادثه انجام شد.

مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم تصریح کرد: در ایام نوروز سرویس دهی به بیش از ۵۰ شهر کشور در هر روز صورت می گرفت و فعالیت های خوبی جهت رفاه حال زائرین و مسافرین در ایام نوروز انجام شد.

وی اذعان کرد: سرویس دهی فروشگاه ها و مجتمع خدماتی- رفاهی سازمان ، غرف تنقلاتی جهت رفع مایحتاج اولیه مسافر، سرویس دهی شبانه روزی خوابگاه رانندگان به منظور استراحت جهت ایمنی سفر، گشت سیار در پایانه با حضور پلیس پایانه و نیروهای انتظام سازمان بصورت مستمر و فعالیت های فرهنگی اعم از نماز جماعت ، مراسم جشن و عزاداری با توجه به مناسبت های ماه رجب در ایام نوروز، فعالیت ایستگاه فرهنگی سازمان، پاسخ گویی به مسائل شرعی و فعالیت ایستگاه مطالعه را می توان از دیگر اقدامات سازمان نام برد.