21.4 C
شهر مقدس قم
۳۱ مرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
حمل و نقل وترافیک

خدمات رسانی ۳۲۰ دستگاه اتوبوس شهر قم در ایام نوروز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم بر خدمات رسانی ۳۲۰ دستگاه اتوبوس شهر قم در ایام نوروز به زائرین و همشهریان تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به وضعیت پارکینگ‌های شهر قم اظهار کرد: از روز ۲۵ اسفندماه تا نیمه نخست نوروز حدود دو میلیون خودرو وارد شهر مقدس قم شده است؛ به عنوان مثال روز ۲۹ اسفند ۲۱۲ هزار خودرو وارد شهر شد و در روزهایی که بارش‌ها افزایش یافت تعداد خودرو ورودی به شهر کاهش چشم‌گیری داشت.
وی افزود: خودروهایی که وارد شهر می‌شوند قطعا قصد زیارت حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران دارند و با توجه به کمبود شدید فضاهای پارکینگ هسته مرکزی شهر قطعا امکان خدمات‌رسانی مطلوب به همه زائرین خصوصا این حجم بالای خودرو وجود ندارد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با تاکید بر اینکه امسال در هسته مرکزی شهر بالغ بر هزار خودرو به ظرفیت پارکینگ این محدوده اضافه شده است خاطرنشان کرد: با تلاش شبانه‌روزی در حوزه حمل و نقل و ترافیک برای اینکه بتوانیم پذیرای تعداد بیشتری از زائرین باشیم این کار اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه ۳۲۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی شهر قم در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به مردم بودند گفت: در شب سال تحویل هم تا نماز صبح خدمات رسانی حمل و نقل عمومی به مردم ادامه داشت.
ذاکریان با اشاره به انسداد مسیر بلوار زائر در روزهایی که هشدار احتمال وقوع سیلاب وجود داشت افزود: به همین خاطر پارکینگ زائر با ظرفیت دو هزار خودرو بسته شده البته در این روزها کاهش تردد خودرو را نیز در شهر داشتیم.