36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

شرکت اهالی رسانه در تور قم‌گردی شهرداری قم

تورهای قم گردی فرصتی برای بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری قم را فراهم می‌کند و اهالی رسانه با شرکت در یکی از این تورها که به همت شهرداری قم برگزار می شود از نزدیک در جریان فعالیت آن قرار گرفتند.

ناشناخته ماندن و غفلت از بسیاری آثار ثبت شده از جمله مشکلات حوزه گردشگری قم است که به منظور رفع این مشکل برگزاری تورهایی برای معرفی این آثار و مجموعه‌ها به زائران و مجاوران شهرها در دستور کار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم قرار گرفته است.

اجرای تورهای قم گردی عمومی و تخصصی با حضور راهنمایان در دستور کار قرار گرفته که در قالب تورهای بقاع امامزادگان، اماکن میراثی، موزه‌ها، طبیعت گردی و غیره نیز از سوی شهرداری قم پیگیری می‌شود.

به گفته مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم تورهای قم گردی دارای قدمت هشت ساله است که در سه سال اخیر به صورت تخصصی با استفاده از ظرفیت انجمن راهنمایان اجرا شده است.

وی می‌گوید: سه مدل تور گردشگری رایگان و چهار مدل تور گردشگری هزینه‌ای تعریف شده که تورهای رایگان شامل تور شهرگردی، مکان‌های تاریخی و پروژه‌های شهری شهرداری است و تورهای هزینه‌ای در قالب تور تالاب‌ها، دریاچه نمک، موزه‌ها، کارگاه‌های صنایع دستی، روستاگردی، طبیعت‌گردی و گردشگری نجوم پیش‌بینی شده است.

طی یک روز توری نیز برای استفاده اصحاب رسانه پیش بینی شده بود که طی آن خبرنگاران با حضور در این تور از نزدیک از برخی از آثار تاریخی بازدید کردند و در جریان فعالیت این تورها قرار گرفتند.