33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

مدیریت مطلوب سیلاب در شهر قم ثمره استفاده از تجربیات گذشته است

علی اکبر رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل  و مدیریت بحران شهرداری قم گفت:مدیریت مطلوب سیلاب در شهر قم ثمره استفاده از تجربیات گذشته است.

به گفته علی اکبر رحیمی ارزیابی های اولیه مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران نشان دهنده مدیریت مطلوب سیلاب شهر قم در بارندگی های فروردین ماه سال جاری است.

وی افزود :گرچه نقاط ضعفی نیز وجود داشته که تلاش خواهیم نمود در ستاد مدیریت بحران شهرداری و کارگروه های ذیل آن ، آنها را به دقت بررسی و جهت مرتفع نمودن آن اقدام نمائیم.

مدیر مرکز پدافند غیرعامل  و مدیریت بحران ضمن اشاره به افزایش میزان آمادگی نیروی انسانی و همچنین تجهیزات و ماشین آلات  شهرداری قم بیان داشت: توانمندسازی نیروی انسانی از طریق برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و همچنین تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرداری مناطق تاثیر بسزایی در حفظ این آمادگی در شهرداری قم داشته است و در سال جدید نیز تلاش خواهیم نمود فعالیت های آموزشی در هر دو حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را گسترش دهیم.

وی همچنین اشاره کرد آمادگی نیروی انسانی بخشی از مدیریت بحران شهری است و لازم است تجهیزات و ماشین آلات متناسب با حوادث نیز خریداری و بروز رسانی شود.

رحیمی اذعان داشت: در سالیان گذشته علیرغم توسعه چند برابری فعالیت های حوزه مدیریت بحران در شهرداری قم از محل اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران کشور اعتباری به شهرداری اختصاص نیافته که لازم است مدیران استانی تلاش بیشتری به منظور جذب اعتبارات ملی برای شهر قم داشته باشند.