30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

فضای سبز و تابلوهای ترافیکی بستر رودخانه بازسازی می‌شود

معاون خدمات شهری شهردار قم گفت: اولویت مدیریت شهری ترمیم، بازسازی و بهسازی فضای سبز رودخانه، تابلوهای ترافیکی و خدمات شهری پس از وقوع سیلاب روزهای اخیر است.

به گزارش شهرنیوز، سید امیر سامع با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری در ایام بارش شدید باران اظهار کرد: با توجه به اعلام ستاد مدیریت بحران استان، شهرداری با توجه به هشدار احتمال وقوع سیل در رودخانه هم در موج اول بارش‌ها و هم در موج دوم اقدام به انسداد مسیرهای رودخانه و مسیرهای منتهی به آن کرد.
وی با اشاره به وقوع سیلاب در رودخانه در روزهای اخیر تصریح کرد: در این ایام تمام عزم مدیریت شهری با دستور شهردار بر این بود که از ورود آب به شهر جلوگیری شود و در همین راستا نیروهای خدمات شهری به همراه دیگر نیروهای شهرداری به صورت آماده‌باش در بخش‌هایی که امکان انحراف مسیر آب وجود دارد به صورت شبانه‌روزی اقدام به انحراف مسیر سیلاب به سمت پایین دست کردند.
معاون شهردار قم با اشاره به پایان بارش‌ها و کاهش سطح آب در رودخانه تصریح کرد: از امروز روند پاکسازی رودخانه با هماهنگی مناطق شهرداری آغاز شده و البته با توجه به حجم بالای گل و لای موجود در رودخانه و نیاز به ترمیم در برخی بخش‌ها تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در نخستین زمان نسبت به بازگشایی بلوار زائر اقدام کنیم.
وی اذعان کرد: اولویت مدیریت شهری ترمیم، بازسازی و بهسازی فضای سبز رودخانه، تابلوهای ترافیکی و خدمات شهری پس از وقوع سیلاب روزهای اخیر است.