21.4 C
شهر مقدس قم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان آتش‌نشانی

روشن کردن آتش در طبیعت اقدامی خطر آفرین است

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت : روشن کردن آتش در طبیعت اقدامای خطر آفرین است و شهروندانی که در عرصه های منابع طبیعی آتش روشن می کنند باید از خاموش شدن آن در زمان ترک محل ، اطمینان کامل داشته باشند.

حمید کریمی افزود: شهروندان در صورتی که تمایل دارند در محل های تعیین شده آتش روشن کنند باید مراقب باشند تا وزش باد، شعله های آتش را به مکان های دیگر انتقال ندهد و مانع از ایجاد آتش سوزی شوند.

وی بیان کرد: کنترل و مهار آتش در طبیعت، کاری دشوار است و موجب خسارت های فراوان مالی و جانی می شود، به همین دلیل از مردم می خواهیم، هر گونه شعله آتشی را به طور کامل خاموش کنند و سپس محل را ترک نمایند.

وی ادامه داد: پرسنل آتش نشانی قم در روز طبیعت برای خدمت رسانی مطلوب به مجاوران و زائران حضرت معصومه(س) در تمامی بوستان های مطرح که محل استقرار مردم است، حضور دارند و در صورت نیاز به یاری ایشان خواهند شتافت.

کریمی گفت: آتش نشانان در ایام نوروز با آمادگی کامل در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، بوستان های طرح نوروزی و مراکز مهم اسکان زائران حضور دارند و به صورت شبانه روزی وضعیت ایمنی مکان های مورد نظر را بررسی می کنند.

وی افزود: استفاده از وسایل گرمایشی نا ایمن در داخل چادر، یکی از مهمترین خطراتی است که گردشگران را تهدید می کند، به همین علت از آنان می خواهیم از این وسایل حادثه آفرین، در فضای بسته چادر استفاده نکنند.
وی ادامه داد: زائران و گردشگران در روز طبیعت می توانند در صورت مشاهده هر گونه حادثه، از طریق شماره ۱۲۵ با آتش نشانی قم ارتباط برقرار کنند تا اقدامات لازم به سرعت انجام شود.