37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

۱۶ بوستان قم برای روز طبیعت آماده و تجهیز شده است

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت : از میان ۳۲۰ بوستان موجود در سطح شهر قم ۱۵ بوستان که دارای قابلیت های بیشتری هستند جهت اسکان مسافران در روز طبیعت پیش بینی شده است.

سید محسن میرهادی در هفتمین جلسه کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر قم در سالن جلسه های فرمانداری اظهار داشت:بوستان های هاشمی، مهدی و معلم در منطقه یک، بوستان امام رضا (ع) و جوان در منطقه ۲ برای این منظور آماده و مهیا شده است.

وی همچنین با اشاره به آماده سازی بوستان های شهید بنیادی، فدک و لاله در منطقه سه شهرداری قم گفت: در منطقه چهار بوستان علوی و در منطقه پنج نیز بوستان های نیایش و ولیعصر پذیرای مسافران می باشند.
وی اضافه کرد: کلیه شهروندان و مسافران در روز طبیعت می توانند از امکانات رفاهی و اقامتی بوستان شهریار در منطقه ۶ و بوستان های شهید آخوندی و غدیر در مناطق ۷ و ۸ شهرداری قم استفاده کنند‌.
میرهادی با اشاره به تهیه ۱۵ دستگاه آبرسان برای فضای سبز بوستان ها، از تامین هیزم لازم برای کباب پزها خبر داد و افزود: یکهزار و ۴۲۸ چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر و ۷۶۱ چشمه نیز در درون بوستانها احداث شده است.

وی با بیان اینکه دستورالعملی در ۵۲ بند تهیه و به شهرداری های مناطق ارسال شده است، بیان داشت: برنامه های فرهنگی بخش عمده ای از اقدام های شهرداری قم برای روز طبیعت است که در این خصوص چهار باب نمازخانه تجهیز و راه اندازی شده است.