25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ارائه خدمات ویژه شهرداری به زائرین در ایام نوروز/آراستگی مطلوب شهر در نوروز ۹۸

شهردار قم گفت: شهر در ایام نوروز آراستگی بسیار خوبی داشت و همه چیز آماده بود تا بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با بیان اینکه قم در چهار راه مواصلاتی کشور قرار گرفته است اظهار کرد: مردم برای تردد به سمت شمال یا جنوب کشور از قم عبور می‌کنند و بعضاً از بابت تبرک نیز زائرین وارد شهر شده و به زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) می‌روند.

وی با اشاره به حضور خیل عظیم زائرین در حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: تیم مدیریت شهری وظیفه دارد آرامش لازم را برای شهروندان و زائرین فراهم کند.

شهردار قم با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای تأمین فضاهای لازم برای اسکان زائرین تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها اسکان زائرین در هتل‌ها و مهمانپذیرهای شهر است و در وهله بعدی زائرین به ستادهای اسکان آموزش و پرورش و مدارس هدایت می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری هم کمپ‌های ویژه اسکان اضطراری زائرین را آماده کرده است و تلاش کردیم به صورت استاندارد خدمات لازم را فراهم کنیم.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه ۱۰ ستاد نیز در شهر وظیفه مدیریت خدمات رسانی به زائرین را بر عهده دارند افزود: تلاش داشتیم در ایام نوروز تسهیلات سفر را به خوبی به مردم ارائه کنیم.

وی برگزاری تورهای قم‌گردی با استقبال چشم‌گیر مردم، حضور شهرداران مناطق در صدر فعالیت‌های اطلاع‌رسانی شهرداری، تامین فضاهای باز و مسقف اسکان و تامین ارزاق عمومی را از دیگر اقدامات نوروزی شهرداری خواند و افزود: شهر در ایام نوروز آراستگی بسیار خوبی داشت و همه چیز آماده بود تا بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم.