37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

آبگرفتگی های سطح معابر شهر قم مهار شده است

مدیر کل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت : با تلاش نیروهای خدمات شهری ، آبگرفتگی های سطح معابر این شهر مهار شده است.

سید محسن میرهادی گفت: پیرو گزارش های هواشناسی استان، از روز گذشته نیروهای خدمات شهری شهرداری و سازمان های تابعه در مناطق هشت گانه در آماده باش کامل بودند.

به گفته وی، همه امکانات شهرداری از جمله ۳۰۰۰نفر نیروی خدمات شهری و فضای سبز و حدود ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه از جمله موتور پمپ و تانکر برای جمع آوری آب های سطحی مشغول خدمات رسانی در سطح شهر هستند.

وی با بیان این که هم اکنون مشکلی از نظر آبگرفتگی در سطح شهر قم نداریم، اضافه کرد: مسیر رودخانه قمرود نیز مسدود شده است و به محض عادی شدن شرایط بازگشایی می شود.

میرهادی همچنین گفت: به دلیل برودت هوا و بارش باران، از اسکان مسافران در بوستان های سطح شهر جلوگیری شده است و همه زائران در سالن های ورزشی و سوله های شهرداری اسکان یافتند.
وی ادامه داد: سالن های ورزشی جوادالائمه(ع) و جوانمرد در منطقه ۲، نمایشگاه دائمی و شهدای ۱۵ خرداد در منطقه سه، ورزشگاه شهید حیدریان و شهید رضاییان در منطقه چهار و شبستان های مسجد جمکران و سالن ظهور نیز در منطقه پنج از جمله محل هایی بود که برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.
بارش باران که عصر روز گذشته در قم آغاز شده، همچنان در مناطقی از این استان از جمله بخش های جنوبی ادامه دارد.