31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

آماده‌سازی مسیر بلوار زائر برای بازگشایی

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری گفت: پاکسازی مسیر بلوار زائر صورت گرفته و منتظر نظر ستاد مدیریت بحران برای بازگشایی مسیر هستیم.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی با اشاره به آخرین وضعیت انسداد مسیر رودخانه قم اظهار کرد: با توجه به اینکه دستور ستاد مدیریت بحران از پنج فرودین به علت بارش‌هایی که صورت گرفت این بوده که مسیر رودخانه مسدود شود برای امروز هم به دلیل بارش‌های بالادست باید این اطمینان حاصل شود که مشکلی نیست تا بتوانیم مسیر را باز کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در روزهای قبل بالغ بر ۴۲ میلیمتر بارندگی در شهر داشتیم تصریح کرد: به همین خاطر بخش‌هایی از بلوار زائر دچار آب‌گرفتگی شد و از شب گذشته به وسیله ماشین آلات مکانیزه، خودروهای مکنده و… مسیر را پاکسازی کردیم و در حال حاضر شست‌وشو و نظافت مسیر صورت گرفته است
مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: توسط ۲۵۰ نفر از پاکبانان و نیروهایی که شب گذشته در مسیر حضور داشتند پاکسازی مسیر بلوار زائر انجام شده و آماده دستور ستاد مدیریت بحران برای بازگشایی مسیر هستیم.
وی اذعان کرد: البته با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی برای بارش باران در روزهای آینده نیاز است این مسیر بسته باشد تا ستاد مدیریت بحران تصمیم نهایی را بگیرند و مشکلی برای مردم رخ ندهد.
میرهادی با اشاره به احتمال بازگشایی مسیر بلوار زائر تا عصر امروز، ضمن درخواست از شهروندان و مسافرین برای عدم توقف در طول مسیر بلوار زائر خاطرنشان کرد: همچنین از همشهریان و زائرین خواستاریم که با توجه به سرعت بالای آب در مسیر رودخانه از شناکردن در این محور و همچنین شست‌وشوی خودروها خودداری کنند.