12.4 C
شهر مقدس قم
۳۰ بهمن ۱۳۹۸
ورود / عضویت
حمل و نقل وترافیک

تا ششم نوروز ۱٫۵ میلیون خودرو به قم وارد شده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از ورود یک و نیم میلیون خودرو از ۲۵ اسفند تا ششم فرورودین ماه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در دیدار نوروزی شهردار قم با اعضای شورای اسلامی شهر با اشاره به حجم ورود مسافران نوروزی به این شهر اظهار کرد: در روز ۲۹ اسفندماه ۲۱۲ هزار خودرو به شهر قم وارد شد، همچنین تعداد خودروهای ورودی به این شهر از روز ۲۵ اسفند تا ششم فروردین یک و نیم میلیون خودرو است.

وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی فروردین ماه آمار ورود خودروها به شهر قم هر روز بیش از صد هزار خودرو بود، اما این آمار طی روزهای بارندگی، روند کاهشی شدیدی داشت و روز پنجم فروردین به دلیل بارندگی به ۲۱ هزار خودرو رسید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: مسافرینی که به این شهر وارد می‌شوند، حتما به هسته مرکزی قم هم می‌روند و این مساله موجب ایجاد ترافیک در آن منطقه می‌شود، البته به دنبال این هستیم که مردم برای تردد به مناطق مختلف شهر قم نیازی به عبور از هسته مرکزی شهر نداشته باشند.

ذاکریان با اشاره به تدابیر ترافیکی شهرداری قم در ایام نوروز اظهار کرد: پروژه شهید کاظمی در این ایام به عنوان پارکینگ موقت در حال استفاده است که این اقدام نقش مثبت در بحث‌های ترافیکی داشته است.

وی ادامه داد: رودخانه قمرود نزدیک ترین مسیر دسترسی بین شمال و جنوب شهر قم است، اما به دلیل ریسک وقوع سیل در این شهر، مسیر این رودخانه تخلیه شد، ولی با این وجود ترافیک روانی را در شهر قم شاهد هستیم.