33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

استفاده شهرداری قم از ۲۵۰ دستگاه برای مقابله با سیل

شهردار قم گفت: لایروبی انهار و استفاده از ۲۵۰ دستگاه سبک و سنگین جزو اقدامات شهرداری قم برای مقابله با سیل بود. 

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در دیدار نوروزی با اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به آماده بودن شهرداری برای سیل اظهار کرد: شهرداری در این زمینه هماهنگ عمل کرد، با وجود بارش ۴۰ میلی متر در شهر قم مشکل چندانی در شهر به وجود نیامد.

وی ادامه داد: لایروبی انهار، استفاده از ۲۵۰ دستگاه سبک و سنگین، حفر ۱۷۵ چاه جذبی و آماده باش نیروهای شهرداری جزو اقدامات شهرداری قم برای مقابله با سیل بود.

شهردار قم افزود: حفر کانال شرق پردیسان طی چهار سال اخیر توسط اداره کل راه و شهرسازی صورت نگرفت و این مساله هر سال مشکلاتی در زمینه آبگرفتگی در آن منطقه به وجود می‌آورد.

سقائیان نژاد  بسته شدن رودخانه قمرود را دارای تبعات اجتماعی دانست و تصریح کرد: این اقدام با هدف پیشگیری از هر گونه حادثه صورت گرفت.

وی ادامه داد: شهرداری قم در خط مقدم در بحران‌ها و پیاده نظام است، روز گذشته حادثه ناشی از سیل در شهر قم نداشتیم، به دلیل احتمال وقوع سیل، مسافران از بوستان‌های شهر قم تخلیه شدند.

شهردار قم خاطرنشان کرد: برای اردیبهشت ماه پیش بینی بارش‌های سنگین شده است و باید از اکنون آماده مقابله با سیل احتمالی در آن زمان باشیم.