33.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان کشتارگاه

شهرداری‌ها کلید رونق تولید در کشور هستند

مدیرعامل سازمان کشتارگاه‌های صنعتی شهرداری قم گفت: از یک زاویه شهرداری‌ها کلید رونق تولید در کشور هستند؛ ۳۳ درصد از حجم اقتصاد کشور وابسته به شهرداری‌ها در حوزه مسکن است.

به گزارش شهرنیوز، وحید وزیری راد در دیدار کارکنان شهرداری با شهردار قم، با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: از یک زاویه شهرداری‌ها کلید رونق تولید در کشور هستند؛ ۳۳ درصد از حجم اقتصاد کشور وابسته به شهرداری‌ها در حوزه مسکن است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری با ۷۸ بخش اقتصادی در کشور پیشین است افزود: ۵۶ بخش بخش اقتصادی با ضریب انتشار ۱٫۲ در شهرداری‌ها فعال هستند؛ یعنی هر شغل مستقیمی که در اثر مسکن ایجاد می‌شود با این ضریب فعال می‌شوند.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه‌های صنعتی شهرداری قم با بیان اینکه ۶۴۶ کارخانه با محصولات متنوع می‌توانند این فعالیت‌ها را ساماندهی کنند گفت: شهر قم عمران محور است و صنعت مادر در این شهر وجود ندارد می‌تواند پیشتاز رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان باشد.

وی با اشاره به اینکه سرانه اشتغال در قم برای ایجاد شغل حدود ۵۱۰ میلیون تومان بوده و تثبیت آن حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد افزود: شهرداری‌ها با سرانه ۱۷۰ میلیون‌تومان می‌توانند در دوره چهارساله تثبیت اشتغال داشته باشند.