۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

انتقال زائرین به مسجد مقدس جمکران با ۳۰۰ دستگاه اتوبوس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: امسال انتقال شهروندان قمی به مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان با ۳۰۰ دستگاه اتوبوس صورت خواهد گرفت.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان عصر دیروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استان قم در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به انتقال زائرین به مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: سال گذشته با توجه به محدودیت‌های پارکینگ‌ها، انتقال شهروندان قمی با ۲۰۰ اتوبوس به صورت رایگان به مسجد مقدس جمکران انتقال پیدا می‌کردند، این کار در سال جاری با ۳۰۰ اتوبوس صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در ایام نیمه شعبان زائرین پس از تشرف به مسجد مقدس جمکران به حرم حضرت معصومه(س) می‌روند که این مساله ترافیک شدیدی در هسته مرکزی به وجود می‌آورد، به همین دلیل به دنبال انتقال زائرین غیر بومی از مسجد مقدس جمکران با ناوگان عمومی به حرم حضرت معصومه(س) هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: دستگاه‌های اجرایی باید برای پارکینگ‌های موقت مسجد جمکران، خودروهای سنگین و نیرو در اختیار شهرداری قرار بدهند تا ساماندهی لازم در این پارکینگ‌ها صورت بگیرد، نیرو برای چینش خودروها در پارکینگ‌های مسجد مقدس جمکران مورد نیاز هستند.

وی خاطرنشان کرد: زمین‌های پارکینگ‌های موقت مسجد مقدس جمکران در تملک شهرداری نیست و این زمین‌ها صاحبان شخصی دارند که این افراد اجازه کاری همچون مازوت پاشی را در زمین‌ها نمی‌دهند.