۸ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

استقرار ۲۵۰ دستگاه ماشین مکانیزه برای مقابله با آبگرفتگی در قم

مدیرکل نظارت و هماهنگی خدمات شهری شهرداری قم گفت: ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه سنگین و سبک و ۱۰ دستگاه الکتروموتور پمپ خودمکش در سطح مناطق مستقر است تا در مواقع نیاز، به کار گرفته شود.

سید محسن میرهادی با بیان اینکه تاکنون مشکل جدی از آبگرفتگی در سطح شهر گزارش نشده است اظهار داشت: با ادامه بارندگی‌ها در قم تمهیدات لازم برای این منظور اندیشیده شده است.

وی بیان کرد: با توجه به ادامه بارندگی‌ها در قم و پیش بینی‌هایی که صورت گرفته، حدود چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب لایروبی انهار برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر در مناطق هشتگانه صورت گرفته است.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه از ۲۵۰ زیرگذر سطح شهر بازدید فنی صورت گرفته است افزود: ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه سنگین و سبک و ۱۰ دستگاه الکتروموتور پمپ خودمکش در سطح مناطق مستقر است تا در مواقع نیاز، به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: ۹ دستگاه تانکر مکنده نیز در قسمت‌هایی که چاه‌های جذبی وجود دارد به ویژه بافت فرسوده شهر، مستقر شده است.

میرهادی با بیان ممنوعیت اسکان در بوستان‌های سطح شهر گفت: مسافران نوروزی در استراحتگاه‌ها و بوستان‌های سطح شهر، به محل‌های مسقف و از پیش تعیین شده منتقل شدند.

وی از آماده‌باش نیروهای خدمات شهری برای خدمات رسانی به مسافرین و همشهریان در شرایط بارش باران خبر داد و افزود: آمادگی کامل برای جلوگیری از آبگرفتگی در معابر شهر را داریم.