28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

طرح پاکسازی و ساماندهی سد معبر و دستفروشان در قم اجرا می شود

مدیر کل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم از اجرای طرح پاکسازی و ساماندهی سد معبر و دستفروشان همزمان با نوروز در شهر قم خبر داد.

سیدمحسن میرهادی با اشاره به برنامه‌های برخورد با دست‌فروشان اظهار داشت: طرح پاکسازی و ساماندهی موارد سد معبر از سطح شهر به‌ویژه پیرامون حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کلیه نیروها و ماشین‌آلات برای رفع تخلفات شهری آماده‌باش هستند، ابراز کرد: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و  برخورد قانونی با متخلفان و عوامل سد معبر در سطح شهر به منظور رفاه حال مسافران و زائران، در مناطق هشتگانه و پیرامونی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران این طرح اجرا می‌شود.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد:طرح جمع‌آوری و پاکسازی معابر اصلی از تابلوها و بنرهای غیرمجاز به منظور زیباسازی سیما و منظر شهری در قم اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر حضور ۳۰ اکیپ پیاده، سواره و موتوری برای برخورد با تخلفات شهری از جمله آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: مرکز ویژه غربالگری به منظور ساماندهی افراد بلامکان، متکدی، معتاد و کودکان کار با همکاری ادارات و دستگاه‌های مختلف در این ایام فعالیت بیشتری خواهد داشت.

میرهادی به همکاری یگان‌های انتظامی در طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و متکدیان اشاره کرد و گفت: طرح شناسایی و شناسنامه‌دار کردن افراد بلامکان و متکدی در قالب نرم‌افزار در قم اجرا می‌شود.

وی همچنین به جمع‌آوری دستفروشان از بوستان‌های سطح شهر در ایام نوروز خبر داد و عنوان کرد: سارقان و افراد سودجو در ایام نوروز در بوستان‌های سطح شهر شناسایی‌شده و در اختیار عوامل نیروی انتظامی قرار می‌گیرند.