32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

کاهش خطرات چهارشنبه پایان سال ۹۷ با آموزش‌ اقشار مختلف مردم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: خطرات چهارشنبه پایان سال ۹۷ نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشت که به بخشی از آن به دلیل آموزش‌ اقشار مختلف مردم خصوصا دانش‌آموزان بود.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهر قم اظهار کرد: بسیاری از مردم برای تردد به شمال یا جنوب کشور از قم عبور می‌کنند و به همین خاطر حجم بالای تردد به این شهر را شاهد هستیم که لزوم خدمات ویژه را بیش از پیش نمایان می کند.

وی با تاکید بر اینکه در چهارشنبه پایان سال حدود ۱۰۰ اقدام عملیاتی در یک بازه زمانی ۶ ساعته داشتیم تصریح کرد: حدود ۹۵ مورد از این عملیات‌ها مربوط به همین مراسمات شب چهارشنبه پایان سال بود البته امسال وضعیت بهتر بود.

جعفری اقدامات خطرناک در شب چهارشنبه پایان سال بسیار کمتر بود تصریح کرد: جوانان کمتر دچار آسیب‌دیدگی و خطرات غیرقابل جبران شدند و این نتیجه آموزش‌های مکرر به اقشار مختلف مردم خصوصا مدارس است.

وی با اشاره به توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی و آموزشی در بین دانش‌آموزان مدارس متوسطه خاطرنشان کرد: توزیع تصاویر خطرات و آسیب‌های ایجاد شده برای جوانان در کاهش خطرات امسال بسیار موثر بود.