28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تدابیر ویژه شهرداری برای جلوگیری از سیل احتمالی در قم

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم از تدابیر ویژه شهرداری برای جلوگیری از سیل احتمالی در قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمجتبی سبحانی ثابت با بیان اینکه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط مدیریت شهری شرایط شهر با وجود بارش شدید باران بسیار خوب بوده است اظهار کرد: پیش بینی لازم صورت گرفته بود و برنامه‌ریزی انجام شده بود که همه در صحنه بودند تا مشکلی برای مردم رخ ندهد.

وی با اشاره به تدبیر مدیریت شهری برای هدایت زائرین به سالن‌های سرپوشیده تصریح کرد: با هدایت شهرداری این کار به خوبی انجام شده و دو شب گذشته زائرین در سالن‌های سرپوشیده اسکان داده شدند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم با اشاره به رضایتمندی زائرین از روند اسکان اضطراری در سالن‌های سرپوشیده گفت: در سطح شهر نیز آب‌گرفتگی کمتری نسبت به گذشته داشتیم؛ تنها مشکل محدوده پردیسان خصوصا در محدوده دانشگاه شهاب دانش بود که با اقدام عاجل مدیریت شهری و احداث خاکریزها، آب از پشت دانشگاه به سمت بلوار غدیر و بوستان غدیر منحرف شد.

وی با بیان اینکه حجم آب بارش باران بسیار بیشتر از میزان پیش‌بینی شده بود تصریح کرد: به همین خاطر شب گذشته تا پاسی از شب نیروهای شهرداری در حال تعریض کانال‌ها برای انتقال سریع‌تر آب بودند؛ خط قرمز ما جلوگیری از انتقال آب به محدوده داخل شهر بوده که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

سبحانی ثابت تصریح کرد: تریلرهایی هم آماده شده تا در صورت وقوع بحران و ورود آب به شهر، با استفاده از کیسه‌های شن آب منحرف شود.