15.2 C
شهر مقدس قم
۲۴ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان مدیریت پسماند

کاهش ۷ درصدی تولید پسماند در سال ۹۷ در شهر قم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: شهروندان قمی در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ ، ۲۳ درصد پسماند کمتری تولید کردند.

به گفته سید عبدالله میرابراهیمی در اسفند ماه ۹۷ شهروندان قمی۱۷۴۸۷تن پسماند تولید کردند که این آمار در مدت زمان مشابه در سال ۹۶،حدود ۲۲۵۷۴ تن بود.

وی با اشاره به رشد ۱ تا ۵ درصدی تولید زباله در سنوات گذشته ، گفت: در سال ۹۷ تولید زباله توسط شهروندان به صورت میانگین نسبت به سال ۹۶ حدود ۷ درصد کاهش داشته است که این آمار در اسفند ماه به ۲۳ درصد می رسد.

وی با اشاره به رشد سرانه جمعیت و زایرپذیری شهر قم، یادآور شد: در سال ۹۷ پیرو برنامه های آموزشی سازمان در خصوص مفاهیم مدیریت پسماند و مشارکت بسیار خوب شهروندان در تفکیک پسماند ها در مبدا، تولید پسماند شهری نسبت به سال ۹۶ نه تنها رشدی نداشت و سیر افزایس آن متوقف گردیده بلکه با رشد معکوس شاهد کاهش تولید پسماند توسط شهروندان در شهرمان هستیم.

وی افزود: این سازمان با همکاری جمعیت هلال احمر و شبکه سازمان های مردمی استان در مبادی ورودی ( قم – تهران و قم- کاشان)   کمپ های استراحت مسافرین و ستادهای هشتگانه شهرداری نسبت به برپایی کمپین با اهداف فرهنگی و آموزشی اقدام نموده است.

میرابراهیمی افزود: نصب پوستر های آموزشی مدیریت پسماند٬ توزیع کیسه های خودرویی جمع آوری پسماند همراه با اموزش نحوه ذخیره سازی و تحویل پسماند در سفر توسط همکاران اموزشگر مستقر در ستاد های نوروزی ٬ ایستگاه نقاشی کودکان و توزیع محصولات فرهنگی از جمله اقدامات در ایام نوروز است.