31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

شهرداری قم آماده مقابله با آبگرفتگی معابر است

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی به صورت رگبار، کارکنان و ماشین آلات مکانیزه این نهاد آماده مقابله با آبگرفتگی در معابر شهر هستند.

 سید محسن میرهادی افزود: تاکنون مشکل آبگرفتگی در سطح شهر گزارش نشده است و با توجه به پیش بینی هایی که صورت گرفته بود، حدود چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب لایروبی انهار برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر در مناطق هشت گانه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه از ۲۵۰ زیرگذر سطح شهر بازدید فنی صورت گرفته است، اضافه کرد: ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه سنگین و سبک و ۱۰ دستگاه الکتروموتورپمپ خودمکش در سطح مناطق مستقر است تا در مواقع نیاز، به کار گرفته شود.

به گفته وی، ۹ دستگاه تانکر مکنده در قسمت هایی که چاه های جذبی وجود دارد به ویژه بافت فرسوده شهر، مستقر شده است.

میرهادی خاطرنشان کرد: اگر بارندگی به همین صورت ادامه یابد، پارک خودرو در بلوار زائر(حاشیه و بستر رودخانه) ممنوع می شود و ورودی های این بلوار بسته خواهد شد تا مشکلی در آمد و شد وسایل نقلیه در این مسیر پیش نیاید.

وی در ادامه گفت: با توجه به این که استراحتگاه هایی برای مواقع بارندگی توسط شهرداری قم برای مسافران نوروزی آماده شده است، شب گذشته تمام مسافران مستقر در استراحتگاه ها و بوستان های سطح شهر به محل های مسقف و از پیش تعیین شده مانند سوله های ورزشی و مکان هایی که امکان اسکان بود، هدایت شدند.

وی افزود: هم اکنون در بوستان های شهری به هیچ مسافر و زائری اجازه اسکان داده نشده است و تا زمانی که بارندگی ادامه دارد، اماکن مسقف از جمله سالن های ورزشی شهید حیدریان، رضاییان، جوادالائمه(ع)، سالن تکواندو و نمایشگاه دائمی شهر قم آماده اسکان مسافران است.