29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

تدابیر لازم برای اسکان اضطراری زائران در قم / تلاش شهرداری برای انتقال زائران از چادرها به هشت سوله ورزشی

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری تدابیر لازم برای اسکان اضطراری زائران در قم اتخاذ شده است و تلاش شهرداری برای انتقال زائران از چادرها به هشت سوله ورزشی آماده شده از سوی اداره کل ورزش و جوانان می باشد.

  مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم در سومین جلسه کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر قم در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به نصب هشت هزار و ۵۲۰ تخته چادر مسافرتی در بوستان های مختلف قم از آغاز طرح اسکان نوروزی به آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری برای رویارویی با بارندگی و کنترل و مدیریت آب گرفتگی معابر شهر اشاره کرد و گفت:‌ بوستان و مکان غیر مسقف برای اسکان زائران مناسب نیست، از این رو شهرداری در تلاش است تا زائران را از این چادرها به هشت سوله ورزشی آماده شده از سوی اداره کل ورزش و جوانان انتقال دهد.

سید محسن میرهادی همچنین با اشاره به شرکت ۲۳۵ تن از زائران در تور قم گردی افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ۴۲ حادثه حریق را اطفاء نموده و ۱۹ مورد نجات و ۵۱ مورد ایمن سازی را نیز در محل اقامت زائران انجام داده است.

میرهادی با اشاره استقرار۳۲ دستگاه خودروی عملیاتی در سطح شهر و مبادی ورودی و خروجی قم گفت: حدود پنج هزار و ۲۰۰ تماس در رابطه با راهنمایی اسکان زائران با سامانه ۱۳۷شهرداری قم گرفته شده که ۴۲۰۰ مورد آن پاسخ داده شده است.