لینک خبر: https://www.qom.ir/?p=19288 ناریخ خبر: ۶ فروردین ۱۳۹۸

تامین نظم و انضباط شهری با محدود سازی فضاهای نصب چادر در شهر

معاون شهردار قم بر تامین نظم و انضباط شهری و تامین ایمنی مسافران با محدودسازی فضاهای نصب چادر در شهر تاکید کرد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع با تاکید بر اینکه پنج استراحت‌گاه نوروزی میزبان مسافران هستند خاطرنشان کرد: در گذشته زائرین در هرکجای شهر که می توانستند اقدام به نصب چادر می‌کردند که هم از لحاظ ایمنی و هم زیبایی شهری درست نبود.

سامع با تاکید بر اینکه سال ۹۵ بالغ بر ۱۸ نقطه به عنوان استراحتگاه نوروزی مشخص شد گفت: در این فضاها امکانات لازم از لحاظ خدماتی، ایمنی و فرهنگی برای زائرین تامین شد و به مرور سال به سال امکاناتی در استراحتگاه‌های اختصاصی فراهم شد تا سال ۹۸ که پنج استراحتگاه ویژه زائرین خدمات رسانی می‌کنند.

وی بیان کرد: این استراحتگاه‌ها به طور ویژه شامل خدمات مورد نیاز زائرین از جمله پارکینگ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، حمام، فضای بازی و… هستند.

معاون شهردار قم اذعان کرد: در حوزه فرهنگی نیز در این بوستان‌ها برنامه‌های شاد و فرهنگی پیش‌بینی شده که هم زائرین و هم همشهریان از آنها استفاده می‌کنند.

وی گفت: البته براساس اقدامات پیش‌بینی شده در استان اولویت اسکان هتل‌ها و مهمانسراها، مدارس، حسینیه‌ها و فضاهای مسقف و پس از آن فضاهای باز بوستان‌ها است. تلفن ۱۳۷ هم آماده شده تا اطلاعات‌ لازم در خصوص فضاهای اسکان را در اختیار زائرین قرار دهند.