35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

کنترل مستمر ایمنی استراحتگاه‌های نوروزی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از کنترل مستمر ایمنی استراحت‌گاه‌های نوروزی به همت نیروهای آتش‌نشانی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان در حاشیه بازدید آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) از استراحتگاه فدک و ستاد اطلاع‌رسانی شهرداری قم، با بیان اینکه هشت ستاد اطلاع‌رسانی در ورودی‌های شهر وظیفه راهنمایی زائرین را بر عهده دارند اظهار کرد: امسال سه استراحت‌گاه اصلی در شهر برای میزبانی از زائرین آماده شده است.

وی اضافه کرد: استراحتگاه فدک دارای امکانات استاندارد مدیریت بحران شامل حمام‌، سرویس بهداشتی، نمازخانه و غیره است، همچنین پارکینگ شماره چهار مسجد مقدس جمکران و بوستان غدیر ازاستراحت‌گاه‌های اصلی شهر هستند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه نماز جماعت در تمام بوستان‌های محل اسکان اقامه می‌شود افزود: به عنوان پشتیبان استراحتگاه‌های اصلی بوستان‌های مهدی، امام رضا(ع)، نیایش، نیاز و نرگس نیز در اولویت بعدی وظیفه میزبانی از زائرین را بر عهده دارند.

وی از آماده سازی ۱۲ سالن مسقف برای اسکان اضطراری مسافرین در صورت برودت هوا و بارندگی خبر داد و گفت: به همت نیروهای سازمان آتش‌نشانی نظارت کامل ایمنی بر اسکان زائرین وجود دارد؛ همچنین کنترل امنیت مسافرین در دستور کار است و برنامه‌های فرهنگی نیز در بوستان‌ها اجرا می‌شود.