39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تهیه۱۱۰ هزار نقشه راهنمای زائر جهت توزیع بین مسافران در ایام نوروز در قم/به‌روزرسانی نرم‌افزار قم‌یاب

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: امسال ۱۱۰ هزار نقشه راهنمای زائر تهیه شده که در ورودی‌های شهر و دیگر ایستگاه‌های راهنمای زائر در سطح شهر در حال توزیع می باشد.

مهدی کلانتر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت کمیته اطلاع‌رسانی در امر ستاد تسهیلات زائران اظهار داشت: برای تسهیل سفر به قم اقدامات ویژه‌ای توسط رسانه‌های محلی و شبکه‌های اجتماعی در قم اتفاق افتاده است.

وی افزود: ۲۵ برنامه رادیویی و تلویزیونی برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های شهرداری قم در ایام نوروز روی آنتن خواهد رفت. اپلیکیشن قم‌یاب به‌صورت کامل به‌روزرسانی شده و تمام مسافران ورودی به قم با نصب این برنامه کاربردی می‌توانند تمام اطلاعات موردنیاز خود را درنهایت سهولت به دست بیاورند.

کلانتر زاده با اشاره به تجهیز سامانه ۱۳۷ شهرداری قم به تمام اطلاعات موردنیاز مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: امسال تمام نیازهایی که یک مسافر در شهر قم به آن‌ها نیاز داشته در سامانه ۱۳۷ پاسخ داده می‌شود. اگر درخواست و انتقادات مسافران در حوزه اختیارات شهرداری باشد این سامانه مشکلات احصا شده را در اسرع وقت انتقال می‌دهد و درصورتی‌که در حوزه اختیارات دستگاه‌های دیگر نیز باشد، شکل و نحوه ارتباط مسافران با دستگاه مسئول را فراهم می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ابراز کرد: سامانه ۱۳۷ به سه زبان فارسی، اردو و انگلیسی به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌دهد. امسال ۴۰۰ سازه تبلیغاتی برای اکران‌های شهری در نظر گرفته‌شده است، اطلاع‌رسانی، خیرمقدم، شعار نوروزی و مسائل فرهنگی ازجمله محورهای این سازه‌های تبلیغاتی است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ادامه داد: با توجه به مناسبت‌ها در ایام نوروز محتوای بنرهای اکران شده بر روی سازه‌های تبلیغاتی شهرداری قم در سطح شهر تغییر خواهند کرد و متناسب با ایام، بنر تهیه و اکران می شود.