31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

آمادگی حداکثری شهرداری در زمینه پذیرایی از زائرین نوروزی در استراحتگاهها

معاون خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی حداکثری شهرداری در زمینه پذیرایی از زائرین نوروزی در استراحتگاهها خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در جلسه کمیسیون خدمات شهری ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم، با بیان اینکه ما وظیفه داریم شهری آرام تر و مطلوب تر برای مردم فراهم کنیم اظهار کرد: تمام خادمان مردم در مدیریت شهری که در این ایام در حال تأمین رفاهیات مردم هستند کار مقدسی انجام می‌دهند.
معاون خدمات شهری شهردار قم خاطرنشان کرد: شهرداری بخشی از امکانات ستاد اطلاع‌رسانی خود را در اختیار گردشگری قرار داد که امکانات مطلوب در حوزه گردشگری به مردم ارائه شود.
وی با بیان اینکه وظیفه شهرداری این بود که یکسری بوستان شهری را آماده‌سازی کند تا اگر مسافرین فضایی برای اسکان پیدا نکردند به آنها برای اسکان موقت مراجعه کنند خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که امسال صورت گرفت قراردادن پشتیبان مسقف برای بوستان‌های محل اسکان اضطراری بود که باید قبل از فعال سازی هر سوله نیروهای تخصصی ایمنی و انتظام‌بخشی در آنها استقرار یابند.
معاون خدمات شهری  شهردار قم با اشاره به مسائل ایمنی اسکان اضطراری در بوستان‌های شهر تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید اجازه ورود پیک نیک به چادرها داده شود.
وی با اشاره به امکان بارندگی در روزهای نخستین نوروز ۹۸ گفت: مسافرین باید به ستادهای مسقف اسکان هدایت شوند نه اجبار؛ باید در هر منطقه ای چند سالن را در نظر بگیریم و قبل از عصر و استقرار مردم در خصوص هدایت به سالن یا بوستان تصمیم بگیریم.