28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

همه مراکز حساس شهر در نوروز توسط آتش نشانان پوشش داده می شود

سخنگوی آتش نشانی قم گفت:همه مراکز حساس شهر در نوروز توسط آتش نشانان پوشش داده می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و افزایش سطح ایمنی شهر، همه مراکز حساس و پرتردد قم در ایام نوروز به صورت شبانه روزی توسط آتش نشانان پوشش شبانه روزی داده می شود.

 حمید کریمی افزود: آتش نشانان در این مدت با آمادگی کامل در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به عنوان پر رفت و آمد مراکز قم در ایام نوروز مستقر هستند تا زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) با آرامش کامل به زیارت بپردازند.

وی بیان کرد: همچنین واحدهای سازمان آتش نشانی قم در تمام بوستان های طرح نوروزی و مراکز مهم اسکان زائران حضور دارند و به صورت شبانه روزی وضعیت ایمنی مکان های مورد نظر را بررسی می کنند.

وی ادامه داد: آتش نشانی قم به منظور خدمت رسانی مطلوب به زائران نوروزی در تمام مسیرهای ورودی و خروجی شهر نیز مستقر هستند و در صورت نیاز به امداد رسانی در سطح جاده های منتهی به استان خواهد پرداخت.

کریمی گفت: از زائران و گردشگران می خواهیم در صورت روشن کردن آتش مراقب باشند تا وزش باد موجب انتشار آن نشود و در زمان ترک محل از خاموش شدن کامل آتش مطمئن شوند.

وی افزود: استفاده از وسایل گرمایشی ناایمن در داخل چادر، یکی از مهمترین خطراتی است که زائران نوروزی را تهدید می کند، به همین علت از آنان می خواهیم از این وسایل حادثه آفرین، در فضای بسته چادر استفاده نکنند.

وی ادامه داد: زائران و گردشگران نوروزی می توانند در صورت مشاهده هر گونه حادثه در شهر، از طریق شماره ۱۲۵ با آتش نشانی قم ارتباط برقرار کنند تا اقدامات لازم به سرعت انجام شود.