29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

تورهای عمومی و تخصصی “قم‌گردی” در ایام نوروز در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم از اجرای تورهای عمومی و تخصصی قم گردی در ایام نوروز خبر داد.

ابوالقاسم مقیمی ، با اشاره به اقدامات سازمان فرهنگی شهرداری قم در ایام نوروز اظهار داشت: نخستین اقدام آسیب‌شناسی و رفع مشکلات سال‌های گذشته بود که یکی از آن‌ها آموزش تخصصی راهنمایان زائرین در شهرشناسی و تور قم گردی است و امسال با انجام این کار درصدد رفع این نقص برآمدیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: با همین رویکرد تصمیم گرفته شد اجرای تورهای قم گردی با تجدیدنظر انجام شود و به‌این‌ترتیب در نوروز ۱۳۹۸ تورهای قم گردی که با همکاری میراث فرهنگی استان و معاونت حمل‌ونقل شهرداری برگزار می‌شود، به‌صورت عمومی و تخصصی خواهد بود.

وی به تور رایگان قم گردی به‌صورت گردش درون‌شهری با حضور راهنمایان آموزش‌دیده گردشگری اشاره کرد و گفت: روزانه ۶ سرویس جهت ارائه خدمات ایاب‌وذهاب در دو نوبت صبح و عصر با سه دستگاه اتوبوس به انجام این تور می‌پردازند.

مقیمی به نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر اجرای تورها تأکید و اضافه کرد: تورهای تخصصی قم گردی با همکاری بخش خصوصی و کمترین هزینه در قالب تور امامزادگان، تور اماکن میراثی و موزه‌ها، تور طبیعت‌گردی همراه با ارائه خدمات مراقبت‌های اولیه توسط نیروهای هلال‌احمر برای نوروز ۹۸ تدارک دیده‌شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم از اجرای تور ویژه حرم‌گردی، به‌عنوان یکی دیگر از تورهای ایام نوروز یاد کرد و افزود: بازدید از موزه آستانه و مقابر مشاهیر مدفون در حرم مطهر و اماکن تاریخی بارگاه کریمه اهل‌بیت(س) از ویژگی‌های این تور است.