37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

آماده باش ۵۰۰ آتش نشان در تمامی ایام نوروز

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از آماده باش ۵۰۰ آتش نشان در تمامی ایام نوروز خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از آماده باش کامل این سازمان در ایام نوروز خبر داد و گفت: تمام ۵۰۰ نیروی سازمان از ۲۰ اسفند در حالت آماده‌باش هستند.

حمید کریمی با بیان اینکه تمام ۲۴ ایستگاه آتش نشانی و ۷۰ خودروی عملیاتی پیشرفته قم در ایام نوروز در آماده باش کامل است، افزود: قم نخستین کلانشهری است که از نظر تعداد ایستگاه به سرانه استاندارد رسیده و برای هر ۵۰ هزار تَن یک ایستگاه در این شهر موجود است.

وی افزود: آتش نشانی قم علاوه بر آماده باش کلی در ایام تعطیلات نوروز، برای ایام خاص مانند پنجشنبه آخر سال، چهارشنبه سوری، لحظه تحویل سال و روز طبیعت برنامه های ویژه ای طراحی کرده و در دست اجرا دارد.

سخنگوی آتش نشانی قم ادامه داد: خودروهای عملیاتی سازمان روز پنجشنبه آخر سال در آرامستان‌های استان حضور داشتند و همچنین در لحظه تحویل سال در اطراف حرم و جمکران مستقر بوده  و در تمام طول تعطیلات در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر نیز مستقر می‌شوند.

کریمی در رابطه با اقدام های ویژه روز طبیعت گفت: خودروهای عملیاتی سازمان در مکان‌های مورد استفاده مردم در این روز مستقر هستند، علاوه بر آن اکثر فضاهای سبز به کپسول اطفای حریق مجهزند.