28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

۴۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی قم افزوده شد

۴۰ دستگاه اتوبوس جدید همزمان با سالروز ولایت امام علی(ع) به ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم اضافه شد.

مراسم بهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدید در ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قم با حضور معاون حمل و نقل شهرداری قم و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قم و برخی دیگر از مدیران شهری برگزار شد.

عباس ذاکریان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم در این مراسم گفت : این اتوبوس‌ها که دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی است وارد ناوگان حمل و نقل عمومی قم شده و ۱۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز پس از تعطیلات نوروز به این ناوگان افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۸ به ناوگان حمل و نقل عمومی قم افزوده می‌شود اظهار داشت: مبلغ این قرارداد یک هزار و ۶۰۰میلیارد ریال است که ۵۰ درصد آن در تعهد شهرداری قم و نیم دیگری در تعهد دولت است.

ذاکریان ادامه داد: این قرارداد تا خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس قابل افزایش است که پیگیری‌ها برای عملیاتی شدن آن با جدیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سن ناوگان اتوبوسرانی قم در مرز فرسودگی است اظهار داشت: هم اکنون ۳۲۰ دستگاه اتوبوس فعال در قم وجود دارد که با افزوده شدن ۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان عمومی قم، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس فعلی از رده خارج می‌شود و طول عمر این ناوگان به زیر ۵ سال خواهد رسید.

وی با تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم به عنوان اولویت سال ۱۳۹۸ گفت: نوسازی کل ناوگان حمل و نقل عمومی قم در دستور کار است که بر اساس آن، ۱۱۰ دستگاه اتوبوس فعلی در هشت ماه نخست سال ۹۸ تعمیر اساسی می‌شود.

گفتنی است مناسب‌سازی ویژه برای معلولان و سالمندان در کنار عدم آلایندگی از ویژگی‌های این اتوبوس‌ها جدید ناوگان اتوبوسرانی شهر قم است.

بهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیددکتر ذاکریان 
بهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدیدبهره‌برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس شهری جدید