35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

ظرفیت پارکینگ در هسته مرکزی شهر قم ۶ هزار خودرو است/اضافه شدن ۸۰۰ ظرفیت پارکینگ با بازگشایی پروژه شهید کاظمی

معاون شهردار قم گفت: در هسته مرکزی شهر ظرفیت پارکینگ قم بین ۵ تا ۶ هزار خودرو است که با بازگشایی پروژه شهید کاظمی، ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ظرفیت دیگر به پارکینگ‌های هسته مرکزی اضافه می‌شود.

به گزارش شهر نیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت خدمت‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی در قم، اظهار داشت: تمام اکیپ‌های اتوبوس‌رانی، تاکسی‌رانی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم برای استقبال از مسافران نوروزی در آماده‌باش کامل قرار دارند.
وی افزود: رسیدگی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی و رسیدگی به شکایات مردمی، نظافت اتوبوس‌ها و تاکسی‌های درون‌شهری و افزایش تابلوهای هدایت مسیر از فعالیت‌های شهرداری در خدمات‌رسانی بهتر به مسافران نوروزی بوده است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: تمام پایانه‌های شهری قم در ایام نوروز آماده‌شده است. خط‌کشی معابر و خیابان‌های قم در دو هفته اخیر به جدیت زیادی پیگیری و انجام‌شده است.
ذاکریان با اشاره به فعالیت‌های شهرداری در تأمین نیاز استان به مسئله پارکینگ عنوان کرد: درزمینهٔ پارکینگ سعی شده از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود، نیروها و پرسنل پارکینگ‌های شهرداری در شکل رفتار و تعامل با مسافران نوروزی آموزش‌های رفتاری و مهارتی را گذرانده‌اند.
وی گفت: از برخی از ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش و گاراژهای شهری برای استفاده به‌عنوان پارکینگ استفاده خواهد شد، از امسال پروژه شهید کاظمی نیز به ظرفیت‌های پارکینگ شهر قم اضافه می‌شود، ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ خودرو ظرفیت پارکینگ شهید کاظمی است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به مشکل کمبود پارکینگ در قم ادامه داد: در هسته مرکزی شهر ظرفیت پارکینگ قم بین ۵ تا ۶ هزار خودرو است، ۱۰۰۰ پارکینگ اضطراری نیز در ایام نوروز در هسته مرکزی شهر قم در نظر گرفته‌شده است.

پارکینگ شهید کاظمی