34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 7

آماده‌سازی امکانات منطقه هفت برای میزبانی از زائرین نوروزی

شهردار منطقه هفت قم از آماده‌سازی امکانات منطقه هفت برای میزبانی از زائرین نوروزی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مجید متین‌فر با اشاره به آماده باش کلیه نیروهای خدماتی و ستادی منطقه هفت در آستانه نوروز اظهار کرد: استقرار ستاد نوروزی در دو نقطه منطقه در میدان بزرگ امام خمینی و بلوار زائر در نوروز امسال صورت خواهد گرفت.
وی از آماده سازی ۱۴۰ چشمه سرویس بهداشتی در سطح منطقه خبر داد و افزود: لایروبی و شستشوی انهار، هماهنگی با مساجد جهت برپایی باشکوه مراسم اعتکاف، آذین بندی و نورپردازی جهت سال نو، شستشو و رنگ آمیزی دیواره‌ها و جداول و نرده و یوهای ترافیکی و مبلمان، گلکاری باغچه ها با تأمین گل و گیاه از طرف سازمان پارکها از اقدامات انجام شده در آستانه نوروز است.
شهردار منطقه هفت قم با اشاره به اخطار به مغازه‌ها جهت شستشوی واحدهای تجاری، از آماده سازی پارکینگ های بلوار زائر برای خدمت‌رسانی به زائرین و همشهریان خبر داد و افزود: اکران المان سفره هفت سین و بنر و تابلو جهت راهنمایی مسافرین داخل بوستان‌ها، پاکسازی پوسترهای دیواری، رنگ آمیزی و نصب المانهای نوروزی با هماهنگی سازمان زیباسازی، پاکسازی آبراه ها، تکمیل روشنایی معابرهماهنگی با اداره برق هم در این ایام صورت گرفته است.
وی به بهسازی سرویس های بهداشتی و نمازخانه های سطح منطقه اشاره کرد و افزود: تهیه کیسه زباله، مایع دستشویی، شوینده ها و غیره جهت تعطیلات نوروز صورت گرفته است.
متین‌فر ایجاد تمهیدات جهت حفظ و حراست از فضای سبز در چهارشنبه آخر سال و روز طبیعت را مورد توجه قرار داد و گفت: همچنین تمهیدات لازم برای جلوگیری از نصب چادرهای مسافرتی که در هسته مرکزی شهر طبق سنوات گذشته صورت گرفته است.