35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

ارائه آموزش‌های ایمنی به اقشار مختلف مردم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری قم از ارائه آموزش‌های ایمنی به اقشار مختلف مردم در آستانه چهارشنبه پایان سال خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به ارائه آموزش‌های ایمنی و کار با تجهیزات اطفای حریق به اقشار مختلف مردم اظهار کرد: در این راستا آموزش پارکبانان پارکینگ شرقی حرم مطهر توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی قم صورت گرفت.

وی اضافه کرد: سازمان آتش نشانی اقدام به برگزاری کلاس آموزش اطفاء حریق و کار با خاموش کنندهای دستی در پارکینگ ها و پارکسوارهای سطح شهر کرده است تا با آمادگی کامل به استقبال تعطیلات نوروز برویم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه این سازمان در راستای پیشگیری از بروز حریق و حوادث در اماکن زیارتی همچنین اقدام به برگزاری این کلاس های آموزشی تئوری و عملی به خادمین مسجد مقدس جمکران کرده است اظهار کرد: در این آموزش خادمین مسجد جمکران با خطرات احتمالی، خروج اضطراری، نحوه استفاده از خاموش کننده‌های دستی (کپسولهای آتشنشانی) و… آشنا و تمرین عملیاتی انجام دادند.

وی با بیان اینکه این آموزش‌ها به نیروهای عملیاتی یگان ویژه قم هم توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی قم ارائه شد خاطرنشان کرد: با عنایت به همکاری های فی مابین سازمان آتش نشانی قم و یگان ویژه در ماموریت های اعزامی و ایجاد هماهنگی های بیشتر اموزش نیروهای عملیاتی یگان ویژه انجام شد؛ در این آموزش نیروهای عملیاتی یگان ویژه ضمن اشنایی با انواع حریق ها نحوه استفاده از خاموش کنندهای دستی را نیز به صورت عملی انجام دادند.