35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

۱۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در خدمت مسافران نوروزی

با استقرار سرویس بهداشتی کانکسی در پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مشکل نبود سرویس بهداشتی در این پارکینگ برطرف شد.

سامع با اشاره به وضعیت سرویس‌های بهداشتی در شهر قم اظهار کرد: اکنون هزار و ۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در شهر داریم که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشت. همچنین سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها در بوستان‌های شهر قم آماده هستند و تعدادی حمام را هم در هسته مرکزی شهر برای استفاده زائرین آماده کردیم.

وی ادامه داد: امسال ۴۰ سرویس بهداشتی را با استفاده از کانکس در پارکینگ شرقی حرم حضرت معصومه(س) آماده کردیم؛ نبود سرویس بهداشتی در این پارکینگ جزو مشکلات بود.

جانشین شهردار قم در ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری افزود: نسبت به جمع آوری نخاله‌های ساختمانی از سطح معابر و ورودی‌های شهر اقدام کردیم، همچنین از ۱۵ اسفندماه حفاری جدید در شهر قم نداشتیم و حفاری‌های قبلی را هم لکه گیری کردیم.

سامع با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی ستاد تسهیلات زائرین شهرداری قم اظهار کرد: حدود سه هزار نفر از شرکت‌های خدماتی در فعالیت‌های این ستاد مشارکت کردند و نزدیک به ۳۰۰ خودروی سنگین در این بخش در حال استفاده است.

وی ادامه داد: طرح احسان ماندگار را در شهر قم اجرا کردیم تا وسایلی که شهروندان به آن‌ها نیازی ندارند، به نیازمندان هبه کنند و امسال تاکنون ۳۰ سرویس در این طرح انجام دادیم.